dla dzieci, miejsca, Szczecin

Ale cyrk w Cyrku Zodiak! – zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży

Kiedyś zapisałam się na warsztaty cyrkowe dla nauczycieli. Na zajęcia szłam z przekonaniem, że to pierwszy i ostatni raz. W myślach natomiast życzyłam sobie żeby ta sobota (tak! na dodatek w sobotę!) minęła jak najszybciej.

No i rzeczywiście szybko minęła, a to dlatego, że było tak fajnie! Okazało się, że przez parę godzin można nauczyć się żonglować (to nic, że chustami), kręcić talerzykiem (a przy okazji porzucać nim po sali, a nie w domu ;)), pobawić się flowerstickem czy poikami. Po zajęciach czułam się tak zmęczona, jak po paru godzinach na siłowni!

Od tej chwili wszystkim takie zajęcia polecam, jako świetny sposób na dobrą formę i wesołą zabawę.

Cyrk kojarzy nam się z kolorowymi klaunami, jarmarcznymi namiotami i (niestety) z wytresowanymi zwierzętami, ale to wcale nie tak!

Szczeciński Cyrk Zodiak również nie jest typowym cyrkiem – powiem Wam, że te zajęcia to kawał ciężkiej pracy, która zapewnia satysfakcję, a jednocześnie daje dużo radochy.

Zajęcia opierają się na pedagogice cyrku – czyli wspierają dzieci i młodzież w ich wszechstronnym rozwoju, zarówno tym fizycznym, jak i psychicznym oraz społecznym. Nie trzeba mieć specjalnych predyspozycji, by uczestniczyć w zajęciach.

Cyrk Zodiak oferuje cały wachlarz cyrkowych dyscyplin:

  • manipulacyjne – żonglerka, diabolo,talerze, flower stick
  • akrobalans – chodzenie po linie, balans na kuli cyrkowej, szczudła, rola bola
  • elementy akrobatyki – akrobatyka partnerska, piramidy
  • akrobatyka powietrzna – chusty, koła, trapez
„W naszej pracy nie stawiamy w pierwszej kolejności na efekty sportowe czy artystyczne, a bardziej na dawanie dzieciom przestrzeni do pracy, poszukiwania swoich mocnych stron, radzenia sobie ze słabymi, pracy w grupie, samorealizacji, prezentacji. Dbamy o kreatywność. Jednocześnie forma zajęć wspiera rozwój motoryczny, manualny, pomaga w pracy nad koncentracją i koordynacją.”mówi Paweł Królik - pomysłodawca i założyciel Cyrku Zodiak

Aktualny grafik zajęć:

Poniedziałki:

16:20 – 17:00 BOBO CIRCUS (dzieci w wieku 2-3 lat)

17:20 – 18:00 BABY CIRCUS (dzieci w wieku 4-5 lat)

17:00 – 18:00 BASIC CIRCUS (dzieci w wieku 6-9 lat)

18:00 – 19:00 AERIAL DANCE – grupa średnio zaawansowana (dzieci w wieku od 9 lat)

Środy:

17:00 – 18:00 AERIAL DANCE – grupa początkująca (dzieci w wieku od 9 lat)

18:00 – 19:00 AERIAL DANCE – grupa średnio zaawansowana (dzieci w wieku od 9 lat)

Piątki:

17:00 – 18:00 BASIC CIRCUS (dzieci w wieku 9+ lat)

A co o poszczególnych zajęciach mówią trenerzy?

AERIAL DANCE (akrobatyka powietrzna)

Akrobatyka powietrzna, inaczej nazywana jako „taniec w powietrzu” – zajęcia, podczas których łączymy taniec z podniebnymi akrobacjami, jednocześnie ćwicząc koordynację, siłę oraz gibkość. Podczas zajęć na każdym poziomie poznajemy nowe figury, wprowadzamy ćwiczenia improwizacyjne, dzięki którym rozwijamy naszą kreatywność, a także dzięki wykonywaniu coraz trudniejszych konfiguracji, otwieramy sobie w głowie nowe możliwości, zdobywamy motywację do kolejnych ćwiczeń, by później odważniej zdobywać świat. Podczas zajęć poznamy chustę wertykalną (inaczej „szarfa”), koło akrobatyczne, trapez. Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku 9 lat i więcej.

BASIC CIRCUS

Grupa rozpoczynająca cyrkową przygodę, podczas której dzieci dowiadują się jak wygląda cyrkowy świat, poznają nowe rekwizyty od podstaw. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy. Dzieci podczas zajęć będą uczyć się żonglowania przeróżnymi rekwizytami, balansowania na kuli i rola bola, urosną pod niebiosa wchodząc na szczudła oraz będą tańczyć w powietrzu na rekwizytach: chuście wertykalnej, trapezie, kole akrobatycznym. Każda grupa przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-9 lat.

BABY CIRCUS / BOBO CIRCUS

Grupa przeznaczona dla dzieci w wieku 3-5 lat. Podczas zajęć Baby Circus dzieci poznają kolorowy świat cyrku. Poprzez zabawę poznają różne dyscypliny cyrkowe, ćwiczą zdolności ruchowe, współpracę z innymi dziećmi, rozwijają wyobraźnię, wzmacniają odwagę.

Są to spotkania przepełnione radością i poszukiwaniem tego co w cyrku interesujące i wyjątkowe. Zajęcia dla Twojego dziecka mogą być początkiem pięknej przygody z żonglerką, akrobatką i innymi dyscyplinami cyrkowymi.

ADVANCED CIRCUS

Zajęcia skierowane do starszych dzieci i młodzieży, już zaangażowanych w cyrkowe warsztaty od jakiegoś czasu – praca w grupie nastawiona jest na pogłębianie umiejętności i przygotowywanie pokazów. W ramach tych działań dodatkowo wprowadzane są elementy pracy w grupie i zadania aktorskie.

Oprócz zajęć pozalekcyjnych Cyrk Zodiak oferuje również organizację urodzin, których dużym atutem jest możliwość dopasowania programu zarówno do 4-5 letnich maluchów, jak i do nastolatków.

Co roku organizuje również półkolonie, zarówno zimą, jak i latem – oraz od zeszłego roku obóz cyrkowo – artystyczny. W tych działaniach obok realizowania cyrkowego programu w relacjach z dziećmi pracują zgodnie z założeniami rodzicielstwa bliskości i NVC (porozumienia bez przemocy).

„W naszym przekonaniu w każdym dziecku drzemie geniusz i cyrk jest doskonałą platformą do wspierania młodych ludzi w poszukiwaniu ich mocnych stron.”mówi Paweł Królik
Więcej informacji znajdziecie tutaj:

*zdjęcia zamieszczone w artykule dzięki uprzejmości Cyrku Zodiak.

*szczecińskie zdjęcia w plenerze wykonane przez Mama Studio.

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us: