Aktualności, dla dzieci, Szczecin

(Nie)codziennik szczeciński #9 – Bilety do Filharmonii już w sprzedaży!

Wczoraj (27.06) ruszyła sprzedaż biletów na koncerty do Filharmonii na pierwszą część sezonu! Jak myślicie, jak długo jeszcze będą dostępne? Nie wróżę im długiej przyszłości w kasie biletowej 😉 Już i tak bardzo wiele z nich znalazło nowych właścicieli, a to oznacza tylko jedno: trzeba się spieszyć!

Ten rok dla Filharmonii Szczecińskiej jest szczególny, ponieważ świętuje 65 – lecie rozpoczęcia działalności oraz 70 – lecie powstania Orkiestry.

Dorośli zawsze coś dla siebie znajdą, choćby koncerty takich artystów, jak: Truls Mørk, Philip Glass, Krzysztof Penderecki, Adam Bałdych czy Quincy Jones.

Nas natomiast szczególnie interesują wydarzenia dla dzieci i rodzin.

Spójrzcie, jakie są plany:

WRZESIEŃ:

• 9 września – Kusy Janek – interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci od 4. roku życia w ramach IV Turnieju Muzyków Prawdziwych.
  • 22 września – warsztaty z tworzenia instrumentów muzycznych z materiałów recyklingowych przeznaczone dla dzieci w wieku 9 – 12 lat w ramach MDF Festival 2018.
  • 23 września – Salonik wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami Filharmonii – warsztaty dla dzieci w wieku 3 – 6 lat, bez opiekunów.
  • 26 września – DoNuta taktuje – Na raz – koncert kameralny przeznaczony dla dwóch grup wiekowych: przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
  • 27 września – DoNuta taktuje – Na raz – koncert kameralny przeznaczony dla dwóch grup wiekowych: przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
  • 29 września – Raniutto- Legato – warsztaty dla dzieci do 2. roku życia.
  • 29 września – Raniutto – Portato – warsztaty dla dzieci od 2 do 4 lat.
  • 29 wrzesień – Raniutto – Staccato – warsztaty dla dzieci od 4 do 6 lat.

PAŹDZIERNIK:

• 6 października – Raniutto- Legato – warsztaty dla dzieci do 2. roku życia.
  • 6 października – Raniutto – Portato – warsztaty dla dzieci od 2 do 4 lat.
  • 6 października – Raniutto – Staccato – warsztaty dla dzieci od 4 do 6 lat.
  • 7 października – Salonik wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami Filharmonii – warsztaty dla dzieci w wieku 3 – 6 lat, bez opiekunów.
  • 8 października – DoNuta taktuje – Na dwa – koncert kameralny przeznaczony dla dwóch grup wiekowych: przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
  • 9 października – DoNuta taktuje – Na dwa – koncert kameralny przeznaczony dla dwóch grup wiekowych: przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
  • 13 października – Salonik wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami Filharmonii – warsztaty dla dzieci w wieku 3 – 6 lat, bez opiekunów.
  • 21 października – Salonik wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami Filharmonii – warsztaty dla dzieci w wieku 3 – 6 lat, bez opiekunów.
  • 21 października – Góra-dół – być jak Karłowicz – spektakl muzyczny dla dzieci od 6. roku życia.
  • 22 października – DoNuta taktuje – Na raz – koncert kameralny przeznaczony dla dwóch grup wiekowych: przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
  • 27 pażdziernika – Raniutto- Legato – warsztaty dla dzieci do 2. roku życia.
  • 27 października – Raniutto – Portato – warsztaty dla dzieci od 2 do 4 lat.
  • 27 października – Raniutto – Staccato – warsztaty dla dzieci od 4 do 6 lat.
  • 29 października – Orkiestra na językach – koncert szkolny dla uczniów szkół podstawowych.

LISTOPAD:

• 4 listopada – Salonik wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami Filharmonii – warsztaty dla dzieci w wieku 3 – 6 lat, bez opiekunów.
  • 4 listopada – Tutaj – koncert rodzinny.
  • 10 listopada – Państwo – miasto happening dla dzieci od 6. roku życia.
  • 12 listopada – Orkiestra na językach – koncert szkolny dla uczniów szkół podstawowych.
  • 17 listopada – Raniutto- Legato – warsztaty dla dzieci do 2. roku życia.
  • 17 listopada – Raniutto – Portato – warsztaty dla dzieci od 2 do 4 lat.
  • 17 listopada – Raniutto – Staccato – warsztaty dla dzieci od 4 do 6 lat.
  • 19 listopada – DoNuta taktuje – Na dwa – koncert kameralny przeznaczony dla dwóch grup wiekowych: przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
  • 20 listopada – DoNuta taktuje – Na dwa – koncert kameralny przeznaczony dla dwóch grup wiekowych: przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
  • 24 listopada – Raniutto- Legato – warsztaty dla dzieci do 2. roku życia.
  • 24 listopada – Raniutto – Portato – warsztaty dla dzieci od 2 do 4 lat.
  • 24 listopada – Raniutto – Staccato – warsztaty dla dzieci od 4 do 6 lat.
  • 25 listopada – Salonik wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami Filharmonii – warsztaty dla dzieci w wieku 3 – 6 lat, bez opiekunów.
  • 26 listopada – DoNuta taktuje – Na raz – koncert kameralny przeznaczony dla dwóch grup wiekowych: przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
  • 27 listopada – DoNuta taktuje – Na raz – koncert kameralny przeznaczony dla dwóch grup wiekowych: przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

GRUDZIEŃ:

• 2 grudnia – Salonik wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami Filharmonii – warsztaty dla dzieci w wieku 3 – 6 lat, bez opiekunów.
  • 2 grudnia – Edu Virtuoso – koncert rodzinny.
  • 5 grudnia – DoNuta taktuje – Na dwa – koncert kameralny przeznaczony dla dwóch grup wiekowych: przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
  • 6 grudnia – DoNuta taktuje – Integra – koncert dla dzieci z klas I – III z udziałem muzyków Filharmonii i osób z dysfunkcjami.
  • 8 grudnia – Raniutto- Legato – warsztaty dla dzieci do 2. roku życia.
  • 8 grudnia – Raniutto – Portato – warsztaty dla dzieci od 2 do 4 lat.
  • 8 grudnia – Raniutto – Staccato – warsztaty dla dzieci od 4 do 6 lat.
  • 10 grudnia – Orkiestra na językach – koncert szkolny dla uczniów szkół podstawowych.
  • 15 grudnia – Salonik wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami Filharmonii – warsztaty dla dzieci w wieku 3 – 6 lat, bez opiekunów.

Wspaniałych muzycznych doświadczeń! Szczegółowy plan znajdziecie na stronie Filharmonii.