Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

10 urodziny muzeum i premiera książki

24 października 2020 - 25 października 2020

Mija 10 lat, odkąd nasi Goście cieszą oczy widokiem junaków, fiatów, sokołów… a od zeszłego roku stoewerów. Zapraszamy w sobotę, 24 października – bezpłatnie.

Świętujemy skromnie, oczywiście ze względu na epidemię. W sobotę, 24 października, wstęp do muzeum będzie bezpłatny. Muzeum jest czynne w weekend od godz. 10 do 16, ale jednorazowo może je zwiedzać tylko 35 osób. W sobotę i niedzielę będzie można oglądać wybrane eksponaty z najciekawszych wystaw czasowych, które przygotowaliśmy przez te dziesięć lat. Zapraszamy do podziwiania mikrosamochodu messerschmidt z 1957 r., atelierowego aparatu fotograficznego z XIX wieku, samochodu ifa z 1957 r. wyprodukowanego w Niemieckiej Republice Demokratycznej, harleya (motocykla z lat 30. XX wieku)…

W sobotę – w kasie muzeum – rozpocznie się sprzedaż książki o pojazdach ze Szczecińskiej Fabryki Motocykli napisanej przez Jacka Ogrodniczaka pt. „Junak. Smyk. Szczecińskie motolegendy”. To obszerna publikacja zawierająca około 200 zdjęć, szkiców, rysunków technicznych. Autor sięgnął nie tylko do zasobów archiwów szczecińskiego i warszawskiego oraz do prasy z lat 50. I 60. XX wieku.  W książce znalazły się także obszerne wspomnienia pracowników SFM, konstruktorów, sportowców… Całość daje się nie tylko studiować, ale i czytać.

Wkrótce książka będzie dostępna także w szczecińskich księgarniach: Sedina, Zamkowa i Kubryk Literacki.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nas odwiedzić przez 10 lat – a przekroczyliśmy już pułap pół miliona zwiedzających. Zapraszamy nieustannie i serdecznie.

(informacja ze strony wydarzenia)

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us:

Szczegóły

Start:
24 października 2020
Koniec:
25 października 2020
Strona internetowa:
http://muzeumtechniki.eu/wydarzenia/1/10-urodziny-muzeum/

Miejsce

Muzeum Techniki i Komunikacji
ul. Niemierzyńska 18a
Szczecin, 71-441
+ Google Map