10 urodziny muzeum i premiera książki

24 października 2020 - 25 października 2020

Mija 10 lat, odkąd nasi Goście cieszą oczy widokiem junaków, fiatów, sokołów… a od zeszłego roku stoewerów. Zapraszamy w sobotę, 24 października – bezpłatnie.

Świętujemy skromnie, oczywiście ze względu na epidemię. W sobotę, 24 października, wstęp do muzeum będzie bezpłatny. Muzeum jest czynne w weekend od godz. 10 do 16, ale jednorazowo może je zwiedzać tylko 35 osób. W sobotę i niedzielę będzie można oglądać wybrane eksponaty z najciekawszych wystaw czasowych, które przygotowaliśmy przez te dziesięć lat. Zapraszamy do podziwiania mikrosamochodu messerschmidt z 1957 r., atelierowego aparatu fotograficznego z XIX wieku, samochodu ifa z 1957 r. wyprodukowanego w Niemieckiej Republice Demokratycznej, harleya (motocykla z lat 30. XX wieku)…

W sobotę – w kasie muzeum – rozpocznie się sprzedaż książki o pojazdach ze Szczecińskiej Fabryki Motocykli napisanej przez Jacka Ogrodniczaka pt. „Junak. Smyk. Szczecińskie motolegendy”. To obszerna publikacja zawierająca około 200 zdjęć, szkiców, rysunków technicznych. Autor sięgnął nie tylko do zasobów archiwów szczecińskiego i warszawskiego oraz do prasy z lat 50. I 60. XX wieku.  W książce znalazły się także obszerne wspomnienia pracowników SFM, konstruktorów, sportowców… Całość daje się nie tylko studiować, ale i czytać.

Wkrótce książka będzie dostępna także w szczecińskich księgarniach: Sedina, Zamkowa i Kubryk Literacki.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nas odwiedzić przez 10 lat – a przekroczyliśmy już pułap pół miliona zwiedzających. Zapraszamy nieustannie i serdecznie.

Start:
24 października 2020