Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Akademia Brzdąca

25 maja 2019 - 11:00

Najbliższe zajęcia w ramach Akademii Brzdąca zaplanowane na 18 maja 2019, ze względu na 14. Europejska Noc Muzeów, zostały przeniesione na 25 maja 2019.

Zapraszamy dzieci w wieku 3–4 lat na spotkanie zatytułowane „Kleks: regularność i fantazja. Zakończenie Akademii”wprowadzające w magiczny świat sztuki, które poprowadzi Krystyna Milewska. Najmłodsi uczestnicy zajęć poznają tajemnice obrazów prezentowanych na wystawach w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Akademia Brzdąca to cykl niedzielnych spotkań z kustoszem, opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 3–4 lat, wprowadzających w magiczny świat sztuki. Zajęcia polegają na opowieści o wybranym obrazie prezentowanym na ekspozycjach Muzeum Narodowego w Szczecinie i połączone są z działaniami plastycznymi. Malarstwo pokazuje świat widziany oczami artystów, zwraca uwagę na to, że dzieło ma nie tylko aspekt estetyczny, ale także pomaga zrozumieć otaczającą rzeczywistość. Bezpośredni kontakt z barwą, obrazem, słowem otwiera widzów na odbiór sztuki wyobraźnią, sercem i myślą. Szczególnie najmłodsi – zainspirowani oglądanymi na wystawach pracami – z entuzjazmem rysują i malują postrzegany świat. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, od października do maja. Zapraszamy do mądrego i uważnego patrzenia na świat, sztuka bowiem cenniejsza jest niż złoto!

UWAGA: Najbliższe zajęcia odbędą się w Muzeum Narodowym w Szczecinie ul. Wały Chrobrego 3

Prowadząca: Krystyna Milewska

tel. (+48) 91 43 15 269

k.milewska@muzeum.szczecin.pl

Wstęp: 8 zł

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych.

(informacja ze strony wydarzenia)

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Szczegóły

Data:
25 maja 2019
Czas:
11:00
Strona internetowa:
https://muzeum.szczecin.pl/kalendarz/wydarzenie/74-akademia-brzdaca-zmiana-terminu-zajec.html

Miejsce

Muzeum Narodowe
ul. Wały Chrobrego 3
Szczecin, 70-500
+ Google Map
Strona internetowa:
http://muzeum.szczecin.pl