• To event minęło.

Akcja ilustracja! Interaktywna wystawa ilustracji dla dzieci

10 maja - 17:00 - 18:00

Pracownia Projektowania Wydawnictw i Publikacji Cyfrowych Akademii Sztuki w Szczecinie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i dorosłych na jedyną w swoim rodzaju wystawę pt. AKCJA ILUSTRACJA! – czyli interaktywną prezentację ilustrowanych książek dla dzieci stworzonych przez studentów Pracownia Wydawnictw i Publikacji Cyfrowych / Akademia Sztuki w Szczecinie / Akademia Sztuki w Szczecinie

Na wystawie zobaczycie najciekawsze i najpiękniejsze książki wykonane przez obdarzonych nieposkromioną wyobraźnią studentów grafiki Wydziału Sztuk Wizualnych. Niektóre z prezentowanych publikacji, nagradzane były m.in. przez wydawnictwa: Znak, Ezop czy Wydawnictwo Dwie Siostry, które w 2017 roku na Targach Książki Dzieci w Bolonii otrzymało prestiżową nagrodę dla najlepszego wydawnictwa w Europie.

Rezerwujcie czas! Otwarcie wystawy już w piątek 10 maja 2019 o godz. 17.00 w Muzeum Komunikacji i Techniki – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. Na wernisaż wstęp wolny.

W trakcie trwania wystawy AKCJA ILUSTRACJA! dostępna będzie strefa twórcza dla dzieci, w której najmłodsi będą współtworzyć własną galerię ilustracji.
————-
W ramach wystawy AKCJA ILUSTRACJA! z okazji Europejskiej Nocy Muzeów odbędą się również warsztaty artystyczne dla dzieci, które odbędą się pod opieką wykładowców i studentów Akademii Sztuki w Szczecinie. Bezpłatne warsztaty odbędą się 18 maja w sobotę w godzinach od 18.00 do 20.00.

Muzeum Techniki i Komunikacji
ul. Niemierzyńska 18a