Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bajki w Iluzjonie – Przygody Kota Umbriagi – Spotkanie autorskie

10 czerwca 2019 - 17:00 - 19:00

O kocie w butach słyszał każdy. Ale czy słyszano kiedyś o kocie żeglarzu? O kocie, który podróżował na jachtach? A był taki i mieszkał w Szczecinie!

Czytanie bajki oraz spotkanie z autorem książki o „Przygodach Kota Umbriagi” – Piotrem Owczarskim.

Bajkę przeczyta – Adam Dzieciniak aktor Teatru Polskiego

Umbriaga to postać historyczna, żył na przesłonie lat 40 i 50 XX w Szczecinie, rzeczywiście żeglował kilka lat po Mare Dambiensis (Morzu Dąbskim, jeziorze Dąbie) ze studentami Akademickiego Związku Żeglarskiego. Razem z nimi odkrywał Mare Dambiensis, w tym Przylądek Białego Słonia i Przylądek Czterech Szkieletów, Meduzostan, Ptasią Wyspę, Mare Sargasso. W czasie jednej z podróży na jachcie „Tuńczyk” zszedł na ląd w północnej części wyspy Dębiny i tam bez wieści zaginął. Od tamtej pory ta część wyspy otrzymała nazwę Ziemia Umbriagi. Do niej w każdym sezonie organizowane są rejsy (turystyczne). Kot Umbriaga zapisał się w pamięci żeglarzy tamtych czasów, zarówno żeglarzy pionierów, jaki i akademickich.
Pamięć o kocie żeglarzu przetrwała w legendzie Mare Dambiensis i nazewnictwie.

Piotr Owczarski jest pomysłodawcą utworzenia Alei Żeglarzy, jak również usytuowania na niej postaci z panteonu zachodniopomorskiego yachtingu. Napisał również książkę o przygodach kota żeglarza!

(informacja ze strony wydarzenia)

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Szczegóły

Data:
10 czerwca 2019
Czas:
17:00 - 19:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/339915540031887/

Miejsce

Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14
Szczecin,
+ Google Map