Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bajkowy Dzień Dziecka

1 czerwca 2019 - 2 czerwca 2019

Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: bilety w cenie 10 zł

Bajkowy Dzień Dziecka

1-2.06.2019 (sobota, niedziela), bilety w cenie 10 zł

Przegląd filmów dla dzieci i młodzieży oraz Perły Polskiej Animacji, czyli Dzień Dziecka w kinie Zamek.

Bajkowy Dzień Dziecka

Nowe Przygody Basi 2

1.06.2019 (sobota), godz. 10.00

2019 Polska, 45 min , film od 4 lat

Reżyseria: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz

Przygody Basi ponownie na dużym ekranie. Kontynuacja przygód rezolutnej 5-latki, znanej wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.

Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!

W nowym zestawie pokazane będą odcinki: „Basia i taniec”, „Basia i pieniądze” „Basia i telewizor”, „Basia i gotowanie”.

Bajkowy Dzień Dziecka

Wielka podróż Cyrkielki

1.06.2019 (sobota), godz. 11.00

2018, Dania, 62 min,  film od 4 lat

Reżyseria: Jannik Hastrup

Cyrkielek to mała elfka, która uwielbia wielkie przygody. Ubiera się w czerwoną sukienkę w czarne kropki.  Nie lubi nosić butów i śpi w pudełku od zapałek.  Czarne włosy sterczą jej jak małe cyrkielki.  A jej najlepsi przyjaciele to małe myszki.

Cyrkielek poznaje czekoladową księżniczkę Koko oraz małego nosorożca, który wcale nie chce być mały. To początek nowej, wielkiej przygody. Teraz Cyrkielka oraz myszki wyruszą do Afryki aby pomóc Koko i nosorożcowi odnaleźć ojczyznę. Ta podróż nauczy ją że odpowiedzialność za innych to nie zawsze bułka z masłem. Lub z serem.

Czy na drzewach rosną czekoladki? Czy w Afryce jest dość sera dla myszy? Czy mały nosorożec odnajdzie swoją mamę? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w kinie.

Bajkowy Dzień Dziecka

Smoki, Rycerze i Księżniczki. Perły Polskiej Animacji

1.06.2019 (sobota), godz. 12.15

Jak na Zamek Książęcy przystało kino zamkowe zaprasza na niezwykłą podróż w czasie, przestrzeni i wyobraźni do krainy smoków, rycerzy i księżniczek.

Dzieci będą miały okazję poznać klasyczne polskie animacje, które pamiętają jeszcze ich babcie i dziadkowie. Misternie odrestaurowane bajki, pozwolą na prawdziwą przygodę we wspaniałym bajkowym świecie. Najstarsi widzowie będą mogli odkryć je na nowo, a najmłodsi po raz pierwszy spotkają się z bohaterami minionej epoki.

Zapraszamy na animacje „Za króla krakusa”, „Pieśń o korsarzu Palemonie” ,  „O pięknej Parysadzie”, „Smok Barnaba”, „Przygody rycerza Szaławiły”

Bajkowy Dzień Dziecka

Hej Sokoły

1.06.2019 (sobota), godz. 13.30

2018, Islandia, 97 min, film od 7 lat

Reżyseria Bragi Thor Hinriksson

Co roku u południowych wybrzeży Islandii odbywa się największy turniej piłkarski dla dzieci. W tym roku o mistrzowski puchar rywalizuje także dziesięcioletni Jon wraz ze swoim zespołem.

Jak się okazuje, chłopiec będzie musiał dorosnąć szybciej, niż się spodziewał, zarówno na boisku jak i poza nim.

Bajkowy Dzień Dziecka

Jestem William

1.06.2019 (sobota), godz. 15.30

2017, Dania, 86 min, film od 9 lat

Reżyseria Jonas Elmer

William uważa się za pechowca, a życie cały czas stawia przed nim wyzwania. Chłopiec musi się przekonać, że ma w sobie siłę i spryt, a los podsyła wskazówki, jak wyjść z opresji.

Bajkowy Dzień Dziecka

Kawki na drodze

1.06.2019 (sobota), godz. 17.15

2018, Czechy, Polska, Słowacja, Słowenia, film od 14 lat

Reżyseria Olmo Omerzu

Zima z pewnością nie sprzyja ucieczkom z domu. Kiedy jednak nie ma nic do roboty, każda przygoda jest lepsza niż bezczynność. Mára (Tomáš Mrvík) i Heduš (Jan Uher) wsiadają w skradziony samochód, by odwiedzić dziadka jednego z chłopców. Jadąc w starym audi najpierw popisują się sami przed sobą, a potem chcą zaimponować dziewczynie, którą spotkali przy szosie. Te młodzieńcze wybryki mają miejsce na tle krajobrazów skąpanych we mgle – na łonie natury, którą reżyser Olmo Omerzu wybrał jako świadka chłopięcych przeżyć. „Kawki na drodze” to łotrzykowska opowieść w duchu coming of age, której towarzyszy gatunkowy sztafaż kina drogi. Gdy Márę złapie policja, przypomną o sobie stare prawdy: dorosłym nie należy ufać, a na kumplach zawsze można polegać.

Bajkowy Dzień Dziecka. W książce i filmie – na tropie przygody

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica

2.06.2019 (niedziela), godz. 10.00 i 15.00

2018, Szwecja, Familijny, 95 min

Reżyseria Josephine Bornebusch

Lasse i Maja jeszcze się nie znają, a Biuro Detektywistyczne nawet nie marzy się nieśmiałemu samotnikowi i zbuntowanej dziewczynce. On jest wzorowym uczniem, a ona nową uczennicą w szkole w Valleby. W poprzednich seriach młodzi widzowie śledzili detektywistyczne przygody pary przyjaciół. Teraz dowiemy się, jak to się zaczęło.

Bajkowy Dzień Dziecka

Na tropie przygody. Perły Polskiej Animacji

2.06.2019 (niedziela), godz. 12.00

Jak na Zamek Książęcy przystało kino zamkowe zaprasza na niezwykłą podróż w czasie, przestrzeni i wyobraźni do zagadek i poszukiwań.

Dzieci będą miały okazję poznać klasyczne polskie animacje, które pamiętają jeszcze ich babcie i dziadkowie. Misternie odrestaurowane bajki, pozwolą na prawdziwą przygodę we wspaniałym bajkowym świecie. Najstarsi widzowie będą mogli odkryć je na nowo, a najmłodsi po raz pierwszy spotkają się z bohaterami minionej epoki.

Zapraszamy na animacje: „Mis uszatek”, „Cyrk”, „Dwa Michały”, „Tabu”, „Niezwykła podróż”, Klejnot rodowy”

(informacja ze strony wydarzenia)

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us:

Szczegóły

Start:
1 czerwca 2019
Koniec:
2 czerwca 2019
Strona internetowa:
http://zamek.szczecin.pl/kalendarz.php?id=7656

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich
ul. Korsarzy 34
Szczecin, 70-540
+ Google Map
Strona internetowa:
http://zamek.szczecin.pl