Bezpłatne konsultacje dotyczące rozwoju dziecka

20 lutego - 08:00 - 17:00

W związku z organizacją drugiej edycji naszych konsultacji zapraszamy rodziców/opiekunów dzieci w wieku od 2,5 r. – 8 lat na bezpłatną ocenę rozwoju dziecka. Ocena dokonywana będzie przez zespół specjalistów w składzie: logopeda/neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej, psycholog oraz pedagog specjalny. Spotkanie z dzieckiem trwać będzie ok. 2 godziny. U dziecka oceniane będą całościowo umiejętności komunikacyjne, społeczne, motoryczne, poznawcze a także prowadzona będzie ocena przetwarzania bodźców sensorycznych.
Spotkania prowadzone będą w Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym „Dzieńdoberek” przy ul. Żubrów 3 w Szczecinie. Liczba miejsc na spotkanie jest ograniczona i obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Każdy zainteresowany rodzic/opiekun otrzyma kwestionariusz wywiadu, którego odesłanie będzie potwierdzeniem uczestnictwa w spotkaniu. We wtorek 16.02.2021 r. zakwalifikowani rodzice otrzymają informacje, w tym imiona i nazwiska członków zespołu oceniającego oraz dokładny plan oceny, ze wskazanymi godzinami, a także inne informację dotyczące przebiegu naszego spotkania. Zostanie także Państwu wskazana godzina spotkania z zespołem oceniającym, na którym będą przedstawione spostrzeżenia dotyczące rozwoju w zakresie kompetencji komunikacyjnych, społecznych, umiejętności motorycznych, poznawczych a także ocena przetwarzania bodźców sensorycznych.
JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAĆ?
1. Dzieci będą oceniane przez zespół specjalistów. Każde dziecko będzie uczestniczyło spotkaniu indywidualnym z logopedą/neurologopedą, psychologiem, terapeutą integracji sensorycznej oraz pedagogiem specjalnym (ocena trwa ok 2 godziny, średnio z każdym specjalistą po 30 minut).
2. Po wszystkich spotkaniach danego dnia zespół oceniający omawia swoje spostrzeżenia i przygotowuje wstępną ocenę poziomu rozwoju dziecka. Tego samego dnia odbywa się także indywidualne spotkanie z rodzicami/opiekunami dziecka, gdzie przedstawiana jest ocena. W razie stwierdzenia deficytów rodzic/opiekun otrzyma dalsze zalecenia i wskazówki.
3. W trakcie, kiedy dziecko zakończy spotkania indywidualne będzie mogło wziąć udział w zabawach plastycznych i grach prowadzonych w placówce pod opieką wykwalifikowanej kadry. Rodzic w tym czasie będzie odbywać spotkanie z zespołem specjalistów.
4. Od 08.03.2021 roku rodzice/opiekunowie będą mogli odebrać z sekretariatu placówki pisemną opinię.
Zainteresowanych rodziców/opiekunów prosimy o kontakt do 12.02.2021 r. – pod numerem telefonu: 693042364 albo 577895444 albo poprzez email: j.zuba@dziendoberek.pl
Wydarzenie ma charakter bezpłatny.
Informujemy, że podczas realizacji spotkań zachowane będą wszelkie standardy sanitarne związane z ochroną przeciwko koronawirusowi. Organizator wydarzenia zastrzega sobie prawo do jego odwołania, w tym m.in. z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju.

Dzień Doberek
ul. Żubrów 3