Bohaterki | Spacer śladem kobiet z Tomaszem Wieczorkiem

30 sierpnia - 16:00 - 19:00

Zapraszamy na spacer śladem kobiet! Prowadzić nas będą zarówno konkretne Bohaterki, jak i same opowieści o mieście snute z kobiecej perspektywy. Kim są szczecińskie Bohaterki? To kobiety, które zapisały się w lokalnej historii – te bardziej znane (jak Helena Kurcyusz, która skocznie zaprasza na spacer na grafice), jak i te ciche, heroiny codzienności. Wybierz się z nami na spacer i poznaj je lepiej ?
Przewodnikiem będzie

Przewodnik po Szczecinie – Tomasz Wieczorek

. Przewodnik po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Pracownik Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, które współorganizował od 1996 roku. Konsultant historyczny. Pomysłodawca i koordynator projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja „ŚLADAMI LUBINUSA. PRZEWODNIK NIEZWYKŁY”, której jest też współautorem. Współautor współczesnego komentarza opracowanego do niemych taśm pod wspólnym tytułem „ZAMEK SZCZECIŃSKI”. Twórca wielu koncepcji działań edukacyjnych i popularyzujących wiedzę o historii miasta i regionu. Autor kilku tras zwiedzania miasta w ramach m.in. Szczecińskich Spacerów Miejskich. Członek zespołu współtwórców Szlaku Gryfitów. Od lat zaangażowany w propagowanie wiedzy o Dynastii Gryfitów i ich Księstwie Pomorskim oraz Szczecinie jak i samej Mapie Lubinusa. W 2020 pojawiła się druga część jego publikacji edukacyjnej ZWIEDZAMY Z GRYFITKiEM pt. „SZCZECiN GWiEZDNE MiASTO”.

? Wszystkie uczestniczki i wszystkich uczestników spaceru prosimy o bezwzględne zachowywanie dystansu od innych uczestników, a także posiadanie przy sobie maseczek ochronnych. Prosimy o poważne potraktowanie tej prośby – nie narażajmy siebie i innych!

30 sierpnia

Jasne Błonia