Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bohaterki | Spacer śladem kobiet z Tomaszem Wieczorkiem

30 sierpnia - 16:00 - 19:00

Zapraszamy na spacer śladem kobiet! Prowadzić nas będą zarówno konkretne Bohaterki, jak i same opowieści o mieście snute z kobiecej perspektywy. Kim są szczecińskie Bohaterki? To kobiety, które zapisały się w lokalnej historii – te bardziej znane (jak Helena Kurcyusz, która skocznie zaprasza na spacer na grafice), jak i te ciche, heroiny codzienności. Wybierz się z nami na spacer i poznaj je lepiej ?
Przewodnikiem będzie

Przewodnik po Szczecinie – Tomasz Wieczorek

. Przewodnik po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Pracownik Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, które współorganizował od 1996 roku. Konsultant historyczny. Pomysłodawca i koordynator projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja „ŚLADAMI LUBINUSA. PRZEWODNIK NIEZWYKŁY”, której jest też współautorem. Współautor współczesnego komentarza opracowanego do niemych taśm pod wspólnym tytułem „ZAMEK SZCZECIŃSKI”. Twórca wielu koncepcji działań edukacyjnych i popularyzujących wiedzę o historii miasta i regionu. Autor kilku tras zwiedzania miasta w ramach m.in. Szczecińskich Spacerów Miejskich. Członek zespołu współtwórców Szlaku Gryfitów. Od lat zaangażowany w propagowanie wiedzy o Dynastii Gryfitów i ich Księstwie Pomorskim oraz Szczecinie jak i samej Mapie Lubinusa. W 2020 pojawiła się druga część jego publikacji edukacyjnej ZWIEDZAMY Z GRYFITKiEM pt. „SZCZECiN GWiEZDNE MiASTO”.

? Wszystkie uczestniczki i wszystkich uczestników spaceru prosimy o bezwzględne zachowywanie dystansu od innych uczestników, a także posiadanie przy sobie maseczek ochronnych. Prosimy o poważne potraktowanie tej prośby – nie narażajmy siebie i innych!
(informacja ze strony wydarzenia)
Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us:

Szczegóły

Data:
30 sierpnia
Czas:
16:00 - 19:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2340136509628481

Miejsce

Jasne Błonia
ul Księdza Piotra Skargi
Szczecin, 71-001
+ Google Map