Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Bulwarove – wypoczynek, jedzenie i zabawa na Bulwarach

7 września 2019 - 8 września 2019

Znajdź pasję dla swojego dziecka na wrześniowym Bulwarove!

Nadchodzi ostatnie w tym sezonie wydanie cyklu imprez na Łasztowni. Dla najmłodszych będzie to doskonała okazja do odkrycia nowego hobby, a starszych – sportowej rywalizacji i relaksu nad Odrą. Mamy niespodziankę również dla miłośników motoryzacji.

Pierwszy weekend roku szkolnego będzie obfitował w rodzinne atrakcje na skwerze przy Nabrzeżu Starówka. Specjalnie dla rodziców i ich pociech organizatorzy wraz z wystawcami przygotowali szereg treningów i warsztatów. Najmłodsi będą mogli spróbować sił między innymi w aikido czy gotowaniu i poznać bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych organizowanych w Szczecinie. To okazja do odkrycia i rozwinięcia nowych talentów.

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, skwer na Łasztowni będzie miejscem sportowej i kreatywnej zabawy. Emocje, jakich dostarcza gotowanie, poznamy podczas warsztatów kulinarnych organizowanych przez Kulinarny Rollercoaster. Przez cały dzień pod okiem specjalistów młodzi kucharze będą przygotowywać smaczne przekąski. Szkoła Pływania Ośmiorniczka wspólnie z dziećmi zapełni teren imprezy bańkami mydlanymi, a rodziców zaprosi do rozmów o bezpiecznej nauce pływania. Szczecińska Akademia Aikido przygotowała specjalne pokazy i warsztaty sztuki walki. Na miejscu będzie również Akademia Siatkówki MKS Piast Szczecin, która zarazi najmłodszych pasją do sportu i zaprosi na zajęcia organizowane w Szczecinie. W niedzielę w godz. 12:00-16:00 na pokład symulatora żaglówki udostępni Centrum Żeglarskie.

Możliwości spędzenia czasu po szkole jest znacznie więcej. Przekonać się o tym będzie można na stoisku Szczecin dla dzieci, szczecindladzieci.net.pl, gdzie na rodziców czekać będzie pakiet informacji o zajęciach pozalekcyjnych organizowanych w Szczecinie, a na dzieci zajęcia plastyczne.

Na Bulwarove nie zabraknie również sportowych emocji i rywalizacji. Fanów jazdy na rowerze zapraszamy do udziału w II Szczeciński Maraton Rowerowy na Łasztowni organizowanym przez Calypso Fitness Szczecin Galaxy (sobota 7.09, 12:00). Uczestnicy będą mogli nie tylko wystawić na próbę swoją kondycję, ale też wspomóc Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie. Udział w maratonie jest bezpłatny. Organizator zachęca jednak, by w ramach „wpisowego” przynieść ze sobą karmę dla zwierzaków. Szczegóły i informacje o zapisach znaleźć można w wydarzeniu na Facebooku.

Jeśli o (pół)maratonie mowa, w niedzielę o 11:00 ruszy czwarty, finalny już bieg Biegowe Bulwarove – biegi wzdłuż szczecińskich bulwarów. Uczestnicy pokonując po raz kolejny 5,27 km łącznie osiągną dystans półmaratonu. Oczywiście, bieg jest otwarty także dla osób, które wcześniej nie brały w nim udziału. Aby zdobyć drewniany medal z wizerunkiem jednego z Dźwigozaurów, wystarczy zakupić pakiet startowy… i przekroczyć linię mety. Rejestracja jest dostępna na stronie https://www.protiming24.pl/startmeta/bb419/?fbclid=IwAR2Aw9QOFRiXwGef2YzogxwXHQG2_2kvVY7IYH9vaGXWgke1s4rpXuV5d94. Po biegu przeprowadzony zostanie trening dla najmłodszych pod okiem trenerów klubu UKS MKL Szczecin.

Pozostając przy aktywności fizycznej, na skwerze powstanie również strefa Decathlon Szczecin. Tam młodsi i starsi poćwiczą celność strzelając do bramki i zagrają w badminton.

To wciąż nie wszystko. Na bulwarach po raz pierwszy zagości Strefa MINI pełna frajdy na Bulwarove z atrakcjami dla małych i dużych. Tor z samochodzikami MINI dla dzieci, gra z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, prezentacja premierowego modelu… to tylko część propozycji przygotowanych na sobotę i niedzielę przez partnera Bulwarove – salon MINI Bońkowscy.

Udział we wszystkich zajęciach podczas Bulwarove będzie bezpłatny.

Szczegółowy program opublikujemy już wkrótce w wydarzeniu Bulwarove na Facebooku.

(informacja ze strony wydarzenia)

Szczegóły

Start:
7 września 2019
Koniec:
8 września 2019
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/854315461591183/

Miejsce

Bulwary Miejsce Spotkań
Nabrzeże Starówka
Szczecin,
+ Google Map