• To event minęło.

Chodź na spacer! | miastochodzik

20 lipca - 10:00 - 12:00

Zapraszamy na spacer po Śródmieściu dla dużych i małych, samotnych wilków i grup przyjaciół, rodzin i znajomych z pracy. Na spacer-eksperyment, w którym trzeba dać sobie zgodę na dryfowanie i przypadek. Gotowi?

🎒 Pójdziemy śladem „miastochodzika”, czyli 21 spacerów inspirowanych miastem, wraz z ich autorem – Paweł Kula. Przydadzą się:
– aparaty fotograficzne (taki w smartfonie wystarczy),
– może notatnik i coś do pisania,
– wygodne obuwie,
– coś do picia.
Można przyjechać rowerem, można dla towarzystwa przyjść z psem. Ważne, aby mieć też odrobinę czasu i dobry nastrój 🙂

🏁 Spacer rusza 20 lipca (sobota) o 10.00 spod Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b (wejście od nr 45 lub od al. Wojska Polskiego 34). Udział jest bezpłatny. Ruszamy punktualnie!

„Miasto to hybryda, w obrębie której spotyka się umiłowanie funkcjonalności oraz zjawiska wyłączone spod kurateli planujących umysłów. Bywa polem autentycznego konfliktu, ale też miejscem nieoczekiwanych symbioz. Monitorowane kamerami domy, ogniska zbieraczy złomu, rodzinne grille na balkonach, noce na działce, pełne nowego życia baseny przeciwpożarowe i widoki z ostatnich pięter wieżowców. To także ogromne połacie „pomiędzy”, gdzie nie wszystko, co nam coś przypomina musi być tym, co znamy. Tam można pójść, nadać rzeczom nowe nazwy i jeszcze tego samego dnia wrócić do domu.”

Paweł Kula
Konstruuje aparaty i zabawki optyczne oraz pracuje z naturalnymi materiałami światłoczułymi, inspirując się korzeniami wynalazku fotografii. Interesują go błędy procesów fotograficznych, obrazy znalezione i nie dające się utrwalić oraz techniki bezkamerowe. Jest współtwórcą techniki solarigrafii. Projektuje działania edukacyjne dla instytucji kultury, szkół i galerii wykorzystujące język sztuk wizualnych oraz praktyki DIY. Amator zimowych kąpieli i pracy na działce. Wraz z żoną i synem mieszka w Szczecinie.

Spacerownik to seria miejskich spacerów realizowanych przez profesjonalistów i amatorów, dzięki którym można poznać swoją najbliższą okolicę od zupełnie innej strony.

Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.

(informacja ze stroby wydarzenia)

20 lipca

Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki