Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Chodź na spacer! | Smaki PRL

11 grudnia 2019 - 17:00 - 19:00

Zanim wpadniecie w szał uszek i barszczu – zapraszamy na spacer z Justyna Machnik śladem śródmiejskich smaków PRL!

W Śródmieściu kryje się wiele miejsc, które trwają niewzruszenie od lat. Spacer „Smaki PRL” to wspomnienie kultowych szczecińskich przysmaków, których sława trwa do dziś w najlepsze. PRL to nie tylko ocet, przekonaj się!

Trasę opracowała i poprowadzi nasze kubki smakowe Justyna Machnik. Przewodnik turystyczny po Szczecinie, założycielka i prezeska stowarzyszenia POMIEŚCIENOGA. Od 2013 r. koordynatorka projektu Kamienice Szczecina (współtwórczyni trasy „Niezwykli szczecinianie i ich kamienice”), od 2018 r. realizuje autorski projekt Szczecin szlakiem PRL (trasa, prywatna wystawa). W latach 2007–2012 dziennikarka Polskiego Radia Szczecin i Szczecin FM. Animatorka wydarzeń kulturalnych. Od 2008 r. w ramach projektu Usługi Dla Ludności odwiedza i dokumentuje stare zakłady rzemieślnicze w Szczecinie. Tu zadziwia i wzrusza wysiłek przetrwania, uwielbienie fachu, „dbałość o reputację”, samozwańcza przestrzeń warsztatowa. Poczyniła o nich materiały radiowe, artykuły, zorganizowała odwiedziny u rzemieślników w ramach festiwalu Spoiwa Kultury, ciekawych ludzi Szczecina wetknęła w witryny zakładowe, co Jakub Bessarab uwiecznił na niezwykłych fotografiach (wystawa w Piwnicy Kana). W 2015 r. w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie odbyła się wystawa „Mistrzowie rzemiosła”.

Zbieramy się w dzień grudniowy, tj. 11 grudnia o godz. 17.00 pod popiersiem Marszałka Piłsudskiego przy placu Szarych Szeregów. Wstęp WOLNY!

(informacja ze strony wydarzenia)

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us:

Szczegóły

Data:
11 grudnia 2019
Czas:
17:00 - 19:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1397706313722538/

Miejsce

Plac Szarych Szeregów
Plac Szarych Szeregów
Szczecin,
+ Google Map