Chodź na spacer! | Szlakiem gwiaździstych placów

21 czerwca - 10:00

Pogoda coraz piękniejsza, wracamy więc ze spacerami – oczywiście, przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności 😷 Wybierzcie się z Michałem Rembasem i Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki w podróż szlakiem szczecińskich gwiaździstych placów! Podczas spaceru będziemy zadzierać też głowy do góry w poszukiwaniu „cudów na fasadach”, czyli opowieści o bogach, ludziach i zwierzętach zaklętych na elewacjach śródmiejskich kamienic. Bo miasto trzeba oglądać z każdej strony! 😉 Posłuchamy też trochę o ciekawych postaciach i miejscach Szczecina.

🧐 Naszym przewodnikiem będzie Michał Rembas. Dziennikarz, podróżnik, historyk. Pasjonat starych cmentarzy, architektury i wojskowości. Współpracował m.in. z „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą”, „Wędrowcem Zachodniopomorskim” oraz „Aktualnościami Turystycznymi”. Autor książki „Zachodniopomorskie tajemnice” oraz współautor wielu innych, w tym: „Nekropolie. Zabytkowe cmentarze wielokulturowej Polski”, „Dąbie. Prawobrzeże Wielkiego Szczecina”, „Z archiwum Sz. Śladem szczecińskich historii niezwykłych XX wieku”.

⏲️ Spacer startuje 21 czerwca (niedziela) o godz. 10.00 spod Urzędu Miasta Szczecin (pl. Armii Krajowej 1). Wszystkich uczestników spaceru prosimy o bezwzględne zachowywanie dystansu od innych uczestników, a także posiadanie przy sobie maseczek ochronnych. Prosimy o poważne potraktowanie tej prośby – nie narażajmy siebie i innych!
.
Działanie jest realizowane w ramach projektu „Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin (Szczecin Floating Garden) w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie” (Rewitalizacja Alei Wojska Polskiego w Szczecinie).

Plac Armii Krajowej