Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Ciało, ruch, przestrzeń

20 grudnia 2017 - 17:00 - 18:00

30zł

Zajęcia dedykowane pięcio- i sześciolatkom.
„Nie skacz”, „Nie biegaj bo się spocisz”, „Nie kręć się w kółko, bo dostaniesz zawrotu głowy”- to tylko przykłady często słyszanych uwag pod adresem dzieci. Błąd! Ruch jest podstawą dla rozwoju każdego człowieka. 70% komunikacji między ludźmi stanowi język ciała. Wyrażamy swoją osobowość, myśli, uczucia, wszelkie treści życia za pomocą rytmu i ruchu. Dzieci, bardziej niż dorośli, żyją w silnym związku emocjonalnym ze swoim ciałem. Rejestrują wszystko wokół siebie, są nieprawdopodobnie wrażliwe, a to skłania je do poruszania się.
Poruszając się nabywamy świadomość siebie, swojego ciężaru, swoich granic. Nawiązujemy relacje z otoczeniem, z innymi ludźmi. Dzięki ciału kontaktujemy się z emocjami, uczymy się je rozpoznawać, przeżywać i kontrolować.
Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko doświadczyło bogactwa ruchu, pogłębiło znajomość i rozumienie siebie, to jest warsztat właśnie dla niego. Doświadczy ruchu spontanicznego, niekonwencjonalnego, pozna swój ciężar, swoją siłę, granice pomiędzy nim i nie – nim.
Zajęcia inspirowane są metodą analizy ruchu Rudolfa Labana. Ponadto w czasie zajęć wykorzystane będzie bogactwo dźwięku, jako narzędzia stymulującego mózg do zabawy, nauki i wypoczynku.
Każde dziecko jest inne, ma inne potrzeby i inną ekspresję, dlatego zajęcia będą jedyne i niepowtarzalne.
W zajęciach uczestniczyć będą same dzieci. W tym czasie zapraszamy rodziców na spotkanie z Anną Czyńską, pedagożką, wykładowcą akademickim, współzałożycielką Szkoły Demokratycznej Droga Wolna i mentorką, mamą trójki dzieci. W czasie spotkania rozmawiać będziemy o ruchu jako sposobie wyrażania emocji u dziecka. Będzie możliwość wymiany doświadczeń, myśli i wiedzy.

Prowadząca: Michalina Tobiaszewska – jestem pedagożką, teraputką w drodze certyfikacji. Inspirują mnie ruch i dźwięk, które wykorzystuję w swojej pracy i w rozwoju osobistym. Prowadzę zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem dźwięków mis tybetańskich i gongu, zajęcia pracy z ciałem dla młodzieży (wykorzystując również elementy jogi).

Koszt: 30 zł

(informacja ze strony wydarzenia)

Szczegóły

Data:
20 grudnia 2017
Czas:
17:00 - 18:00
Koszt:
30zł
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/133663990640109/

Miejsce

Miejsce Dzieci Wolny Ludek
ul. ks. Piotra Skargi 40/1
Szczecin,
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.drogawolna.edu.pl/?project=miejsce-dzieci-wolny-ludek

Polub, a żadne wydarzenie Ci nie umknie!