Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Co się dzieje w twoim mózgu – warsztaty dla dzieci

8 grudnia 2018 - 11:00 - 13:00

Zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat na warsztaty z Dorotą Kościukiewicz-Markowską założycielką Szkoły Szczęścia. Na warsztatach dzieci bawiąc się w odkrywców poszukają odpowiedzi na szereg pytań dotyczących nie tylko pracy mózgu, ale również naszych emocji. Zajęcia odbywają się w ramach programu towarzyszącego wystawie „Sztuka szczęśliwych ludzi. Malarstwo na Bornholmie w XIX i XX wieku” w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3. Wstęp wolny.

Podczas spotkania dowiecie się co się dzieje w poszczególnych półkulach mózgu.Poznamy świat faktów lewej półkuli oraz świat wyobraźni prawej półkuli. Zobaczymy również co słychać w neuronach czyli komórkach mózgowych. Ciekawe do czego są one podobne? 🙂 Lubicie kredki? Porysujemy trochę i poszukamy czym jest uważny obserwator. Będziemy badali świat kolorów i kształtów. Przyjrzymy się także temu jakie mamy podstawowe emocje oraz gdzie się one mieszczą. Czy mózg lubi się bawić, pracować, a może lubi ciszę? Na te pytania odpowiemy podczas sobotniego spotkania 🙂

Dorota Kościukiewicz-Markowska – redaktor naczelna, pomysłodawczyni i felietonistka magazynu „Szczęście podaj dalej”. Założycielka Szkoły Szczęścia. Nauczyciel uważności i psychologii pozytywnej, pisarka, szkoleniowiec, mówca. Absolwentka Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, oraz Neurokognitywistyki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Jest certyfikowanym nauczycielem Heroic Imagination Project – programu „Rozumienie ludzkiej natury” profesora Philipa Zimbardo. Ukończyła szkolenie z „Zarządzania konfliktem” realizowane przez Macieja Milczanowskiego – specjalistę d/s Bezpieczeństwa Narodowego z Centrum Zimbardo d/s rozwiązywania konfliktów. Autorka bajek i powieści o sensie życie. W wolnych chwilach maluje.

Więcej informacji: Szkoła szczęścia:

O mnie

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy:
d.obalek@muzeum.szczecin.pl

(informacja ze strony wydarzenia)

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Szczegóły

Data:
8 grudnia 2018
Czas:
11:00 - 13:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/779892869019889/

Miejsce

Muzeum Narodowe
ul. Wały Chrobrego 3
Szczecin, 70-500
+ Google Map
Strona internetowa:
http://muzeum.szczecin.pl