• To event minęło.

Co to jest książka?

12 grudnia 2017 - 09:30

„Co to jest książka, spotkanie z księgarką”

Co to jest książka, w jaki sposób powstaje, kto ją pisze, a kto maluje? Co nam daje czytanie? Dlaczego chcemy czytać książki,? Skąd się biorą książki? Po co jest księgarnia i dlaczego warto do niej przychodzić? Na te i wiele innych pytań, wspólnie z najmłodszymi uczestnikami runku czytelniczego spróbujemy odpowiedzieć podczas autorskich spotkań z księgarką Małgorzatą Narożną, która z pasją i wielką odpowiedzialnością prowadzi niezależną, lokalną księgarnię FiKa.

Księgarka ukończyła studia podyplomowe na UW pod kierownictwem dr hab. prof. Grzegorza Leszczyńskiego LITERATURA I KSIĄŻKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY WOBEC WYZWAŃ NOWOCZESNOŚCI, absolwentka studiów na poziomie podyplomowym Polskiej Akademii Księgarstwa również na UW (Uniwersytet Warszawski). Doświadczenie pokazuje iż w dzisiejszym czasie, w którym ponownie są naciski na wprowadzenie ustawy o stałej cenie książki, silne oddziaływanie księgarń kameralnych, tworzenie miejsc kultury w księgarniach, ważne jest poinformowanie najmłodszych odbiorców, pokazanie i nauczenie korzystania z księgarni jako miejsca ważnego w życiu codziennym. FiKa specjalizuje się w literaturze dla młodych, w nowościach rynkowych jest idealnym miejscem na rozkochanie dzieci w książkach.

Kontakt: ksiegarnia.fika@gmail.com / w tytule @ proszę wpisać: „Książka się stroi”

12 grudnia 2017

Kluboksięgarnia Fika