Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Czyta się! Barbara Kosmowska

1 grudnia 2018 - 17:00 - 19:00

Z Ogromną przyjemnością przedstawiamy Państwu bezpłatną ofertę warsztatów i spotkań autorskich w lokalnej księgarni FiKa, który otrzymał finansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt Czyta się!
Celem działania jest szeroko rozumiana promocja czytelnictwa, którą poprowadzimy dwutorowo – poprzez warsztaty z grupami szkolnymi oraz spotkania autorskie z pisarzami. Grupa docelowa to: 10-15 lat, czyli wiek, kiedy młodzi ludzie mają mnóstwo rozrywek, więc czytanie tym osobom kojarzy się tylko z przykrym obowiązkiem zaliczania lektur szkolnych. Bywa, ze uważają je za „obciach”. Chcemy zmienić taki sposób myślenia, udowodnić, że książka może być wskazówką w życiu, a spędzanie przy niej wolnego czasu również fajną, interesującą i modną pasją. Ważne jest, by pokazać młodym czytelnikom obecność na rynku znakomitych książek polskich autorów, tytułów wartościowych, niekoniecznie napisanych przez zagranicznych autorów, modnych czy nadmiernie lansowanych. Naszym celem jest także zachęcenie dzieci do aktywnego spotkania z autorami ich książek, by wyrobić w nich nawyk uczestnictwa w spotkaniach autorskich. Do projektu zaprosiliśmy więc współczesnych, popularnych pisarzy, a także znane osobistości: sportowców, artystów, dziennikarzy.

Przedsięwzięcie w postaci warsztatów tematycznych i spotkań z pisarzami zaplanowane jest na okres październik – grudzień.

Warsztaty mają na celu przybliżenie twórczości pisarzy i tematyki kluczowej dla zrozumienia ich twórczości.
Spotkanie z pisarzem zaś jest wisienką na literackim torcie – przygotowany na warsztatach uczeń będzie mógł aktywnie brać w nim udział.

26-30.11.2018:
Barbara Kosmowska
„Pozłacana rybka” Barbara Kosmowska
Zajęcia przeznaczone dla klas VII-VIII.
Uczniowie, korzystając z wybranych fragmentów książki, zastanowią się, jak rozmawiać o chorobie w rodzinie. Poruszą kwestię uczuć i zastanowią się, jak je okazywać. Wspólnie poddamy refleksji podział na dobre i złe emocje – czy jest on zasadny. Spróbujemy także znaleźć metody na radzenie sobie ze złością czy zdenerwowaniem. Uczniowie napiszą także list do samych siebie, posługując się nazwami poznanych emocji.

Spotkania z autorami w księgarni FiKa
Anna Dziewit-Meller: 13.10.2018 (sobota) godzina 11:00
Marcin Szczygielski 27.102018 (sobota) godzina 17:00
Barbara Kosmowska: 1.12.2018 (sobota) godzina 17:00
Rafał Skarżycki 10.11. 2018 (sobota) godzina 17:00

kontakt: Małgorzata Narożna // 668 029 542 // fika.szczecin@gmail.com

(informacja ze strony wydarzenia)

Szczegóły

Data:
1 grudnia 2018
Czas:
17:00 - 19:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/537842266656301/

Miejsce

Kluboksięgarnia Fika
aleja Jana Pawła II 8
Szczecin,
+ Google Map