Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Czyta się! „I ty możesz zmienić świat”

8 czerwca 2019 - 11:00 - 12:30

Czyta się!
Projekt jest kontynuacją już zrealizowanego z sukcesem działania z roku 2018, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który spotkał się z dużym zainteresowaniem. Celem działania jest szeroko rozumiana promocja czytelnictwa w lokalnej, autorskiej księgarni.

Gościmy autorki: Karolinę Grabarczyk (tekst) i Nikę Jaworowską-Duchlińską (ilustracje) – duet odpowiedzialny za książkę „I ty możesz zmienić świat. 42 inspirujące historie o niezwykłych dzieciach”.

Rodzice i nauczyciele często stawiają dzieciom za wzór osoby, które dokonały czegoś wielkiego. Ale czasem trudno jest wzorować się na kimś, kto jest tyle starszy! Książka przedstawia historie 42 bohaterów, którzy jeszcze będąc dziećmi sprawili, że świat stał się lepszy. Niektórzy mieli bezpieczne domy i szczęśliwe rodziny, inni żyli w trudnych warunkach – w ubóstwie, podczas wojny, lub byli ciężko chorzy. Wśród opisanych dzieci znajdziemy m.in. Anne Frank, Jana Melę czy Malalę Yousafzai. Wszyscy pokazali, że mimo przeciwności warto walczyć o swoje prawa i pomagać innym.
Dzięki tym historiom młodzi czytelnicy mogą poczuć, jak wielką dysponują mocą i nabrać odwagi, by ulepszać codzienność, walczyć o sprawiedliwość, inspirować do działania, po prostu… ratować świat!

spotkanie dla rodzin, dzieci 7+
bezpłatne, bez zapisów;

(informacja ze strony wydarzenia)

Szczegóły

Data:
8 czerwca 2019
Czas:
11:00 - 12:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/878406675836721/

Miejsce

Kluboksięgarnia Fika
aleja Jana Pawła II 8
Szczecin,
+ Google Map