• To event minęło.

Dom nie z tej ziemi

10 maja - 17:00 - 19:00

W ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) 10 maja 2019 (piątek) o godz. 17.00, odbędzie się spotkanie skierowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Poprowadzi je Małgorzata Strękowska-Zaremba, autorka książki „Dom nie z tej ziemi”, poruszającej temat przemocy domowej.

Książka była wielokrotnie nominowana do nagród i nagradzana (zdobyła Nagrodę dla Najlepszej Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka w 2017 r.) Interaktywne zajęcia przeprowadzone przez autorkę uwrażliwią dzieci na symptomy przemocy domowej wśród ich rówieśników. Jest to temat bardzo trudny i rzadko poruszany. Często dzieci często pozostają osamotnione z tym problemem.
Niektóre domy mają tajemnice. I zrobią wszystko, aby nikt się o nich nie dowiedział.

Gdy Daniel poznaje Marysię, dziwną dziewczynkę z oczami błyszczącymi jak dwa lusterka, od razu czuje, że to początek jakiejś niezwykłej historii. Jego nowa koleżanka, ukryta w krzakach, obserwuje dom po drugiej stronie ulicy, co mogłoby się wydawać zwyczajną, a nawet dosyć nudną zabawą, tylko że Marysia traktuje swoje zajęcie śmiertelnie poważnie. I w dodatku jest przerażona. A kiedy chłopiec zaczyna przyglądać się temu, co ją tak wystraszyło, odkrywa w pozornie podobnym do innych domu rzeczy niezrozumiałe czy wręcz złowrogie. Zaintrygowany, postanawia pomóc Marysi wyjaśnić zagadkę. Ale czy dom nie z tej ziemi pozwoli wyrwać sobie tajemnicę?

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2