Dwusetne urodziny Dębu Książęcego nad Jeziorem Szmaragdowym

29 maja - 11:00 - 17:00

Każdy, kto odwiedza Jezioro Szmaragdowe widział lub powinien zobaczyć jedno z najstarszych drzew rosnących w okolicy – Dąb Książęcy. Rośnie on niemalże nad naszym Centrum, a jego rozłożysta korona może opowiedzieć niejedną historię.
Nasz sędziwy staruszek obchodzi w tym roku 200 lat i z tej okazji chcemy zaprosić Was na wspólne świętowanie tej wspaniałej rocznicy!! Będą spacery nad i pod ziemią, podczas których nasi niepowtarzalni Przewodnicy poprowadzą Was Podziemną Wieżą wprost w ręce Legendziarza autora baśni i legend związanych z regionem Pomorza Zachodniego Mirosław Wacewicza i naszego szczecińskiego znawcy drzew i krzewów Pawła Madejskiego. Będzie wystawa „Drzewa, drogi, historie wszelakie” autorstwa mistrza Marcina Przydatka, wsparta kolekcją pocztówek Mirosława Wacewicza. Dla chętnych będzie można również pod okiem Mistrza samemu spróbować swoich artystycznych zmagań, malując kawą, herbatą i ziołami.
W naszej wspaniałej wiacie będzie płonęło dla Was ognisko (prowiant własny), a także poczęstujemy Was gorącymi napojami.
ZAPRASZAMY!!!
Wydarzenie jest BEZPŁATNE, jednak obowiązują ZAPISY
🟩PROGRAM🟩
👉11:00 – 16:00 – „Drzewa, drogi, historie wszelakie” – plenerowa wystawa malarska (okolice Dębu Książęcego);
👉12:00 – 17:00 – ognisko (prowiant własny; wiata przy SCEE „Szmaragdowe Zdroje”)
👉11:30 – 13:45 oraz 13:30 – 15:45 „Od korzeni po koronę” – 👣wycieczka 👣 Podziemną Trasą Turystyczną wraz z wyjściem Podziemną Wieżą oraz spacer po Parku Leśnym Zdroje z Pawłem Madejskim, znawcą drzew i krzewów
‼ ZAPISY ‼:
pod nr tel. 91 383 38 38 w godz. 10:00-15:30 (od poniedziałku 24 maja 2021)

Szczecińskie Centrum Informacji Turystycznej „Szmaragdowe – Zdroje”
ul. Kopalniana 12
Szczecin, 70-761