Dziady nad Jeziorem Szmaragdowym

24 października 2020 - 17:30 - 20:30

Zapraszamy Was na Dziady.
Święto, którego korzenie sięgają tysięcy lat i jest nierozerwalnie związane z świętami Wszystkich Świętych i Świętem Zmarłych. To czas wspomnień naszych bliskich już nieobecnych, czas refleksji a także słowiański czas zaskarbywania sobie przychylności naszych przodków. Sami niejednokrotnie mówimy, że nasi bliscy patrzą na nas z góry, opiekując się nami. Dlaczego zapalamy znicze na grobach naszych przodków, nie podajemy ręki przez próg, unikamy rozsypywania soli? A czy w domach na pewno mieszkamy zupełnie sami? Czy przypadkiem Aitwarp nie przynosi Wam tego, czego akurat potrzebujecie? A może próbowaliście wyhodować Chowańca pod pachą, lub nie możecie spać z powodu psotnego Stukacza?
Zapraszamy serdecznie do naszego Centrum, w którym odbędzie się początek wydarzenia. Legendziarz Mirosław Wacewicz swymi opowieściami wyśle Was na ścieżkę Ogniobrania, gdzie na drodze wytyczonej przez płomienie świec możecie spotkać istoty, które mogą Wam towarzyszyć w życiu, jednak osobiście się w nim nie ujawniając. Droga Ogniobrania zaprowadzi Was do Groty skąpanej w ogniu, gdzie będzie można podpatrzyć słowiańskie Dziady., dzięki
słowiańskim rekonstruktorom.
Wspaniałym uwieńczeniem wydarzenia będzie pokaz Teatru Ognia o godzinie 19:45
Wydarzenie jest bezpłatne, preferowany wiek od 10 roku życia.
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY pod nr tel. 91 383 38 38 lub osobiście w biurze SCEE
Ze względu na obecnie panującą sytuację i zmienne wytyczne dotyczące organizacji wydarzeń i imprez jesteśmy zmuszeni wprowadzić następujące zasady:
1. Grupy mogą być maksymalnie 5 osobowe (preferowane grupy mieszkające w jednym gospodarstwie domowym).
2. Bezwzględny nakaz zasłonięcia ust i nosa w czasie przebywania w Grocie.
3. Zachowanie dystansu społecznego na otwartym terenie.
4. W czasie oczekiwania na wejście do Groty bardzo prosimy o unikanie zgrupowania na dziedzińcu.
5. W kąciku kawiarnianym, przed wszelkimi czynnościami należy bezwzględnie zdezynfekować dłonie.
6. Rozpalimy dla Was kilka ognisk, gdzie będzie można upiec wiktuały różne (prowiant własny), należy unikać zgrupowań przy stanowiskach.
Pamiętajmy, że wydarzenie organizowane jest na otwartym terenie, w leśnym otoczeniu, w związku z czym zachowanie właściwego dystansu społecznego, zwiększa nasze bezpieczeństwo a jednocześnie umożliwia nam aktywne uczestnictwo w bardzo ciekawym i nietuzinkowym wydarzeniu. ZAPRASZAMY

24 października 2020

Jezioro Szmaragdowe