Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzieci i seksualność. Jak rozmawiać, o co dbać?

23 marca 2019 - 10:00 - 17:00

150zł
Rodzicielstwo bliskości może być nowym i ciekawym spojrzeniem również na sferę seksualności dzieci. Zapraszamy na warsztat poruszający najważniejsze zagadnienia z tego obszaru. Jak wspierać dzieci? Na co zwrócić uwagę? Jak rozmawiać? Jak oswoić strach i wstyd? Co jest ważne w edukacji seksualnej? Uwaga: na warsztacie nie będzie tematów tabu. Wstydząc się lub nie, spotkamy się z seksualnością bez cenzury – za to z dziecięcą ciekawością.

Jesteśmy istotami płciowymi od samego początku. Już pierwsze doświadczenia dziecka wpływają na to, jak będzie ono doświadczało siebie jako istoty seksualnej w relacjach z innymi. Uważnie towarzysząc dziecku możemy zrobić wiele, żeby zwiększyć jego szanse na harmonijne przeżywanie seksualności i bliskich relacji w dorosłym życiu.

Warsztat jest zaproszeniem do przyjrzenia się temu, jak w relacjach z dziećmi na różne sposoby (często nieoczywiste) przekazujemy dzieciom wiedzę o seksualności, cielesności, relacjach między ludźmi oraz jak ta wiedza może później działać w ich dorosłym życiu.

Poszukamy zachowań i sytuacji, w których dziecko zdobywa wiedzę o swojej seksualności i zobaczymy, jaki możemy mieć na to wpływ.
Przyjrzymy się naszym własnym przekonaniom na temat seksualności i temu, w jaki sposób nieświadomie przekazujemy je dzieciom.
Porozmawiamy o sytuacjach i zachowaniach, które budzą niepokój rodziców.
Zastanowimy się, co wspiera dziecko w dbaniu o siebie i swoje granice w obszarze seksualności.

Na warsztat zaprasza Katarzyna Mitschke: pedagożka, polonistka, trenerka komunikacji. Była mentorka w szkole demokratycznej. Miłośniczka gór, wszystkiego co zmysłowe, niestrudzona orędowniczka empatii i miłości bezwarunkowej. O wspieraniu ludzi w rozwoju seksualności uczyła się od Agnieszki Stein i Karo Akabal.

ZAPISY BEZ WCZEŚNIEJSZEGO ZGŁOSZENIA WYSTARCZY UIŚCIĆ OPŁATĘ.
Cena: 150 zł
OBOWIĄZUJE LIMIT MIEJSC
WPŁATA przez zrzutkę https://zrzutka.pl/5zbex5

Pytania dotyczące wydarzenia prosimy słać na : infodrogawolna@gmail.com

(informacja ze strony wydarzenia)
Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us:

Szczegóły

Data:
23 marca 2019
Czas:
10:00 - 17:00
Koszt:
150zł
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1458648567599654/

Miejsce

Fundacja Droga Wolna
pin Pokaż mapę ulica ks. Piotra Skargi 32A
Szczecin,
+ Google Map