Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień Darmowego Komiksu 2019

21 maja 2019

21 maja 2019 (wtorek) po raz drugi w Szczecinie organizujemy Dzień Darmowego Komiksu.

Podczas DDK odbędzie się premiera drugiego numeru zina „Cemęt” oraz komiksu „Lis pospolity”, spotkanie ze Szczepanem Atroszką, warsztaty komiksowe, minigiełda komiksów, a przede wszystkim DARMOWE KOMIKSY! Szczegóły wkrótce! Zapraszamy! Wstęp wolny!

Wydanie komiksu Szczepana można wesprzeć tu: https://wspieram.to/lis-pospolity

SPOTKANIE
O godz. 18.00, odbędzie się spotkanie autorskie ze Szczepanem Atroszką połączone z premierą jego najnowszego komiksu „Lis pospolity”. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Lichtblau.
Szczepan Atroszko – urodzony w 1986 roku na Pomorzu Zachodnim. Absolwent Liceum Plastycznego w Szczecinie. Laureat wielu konkursów komiksowych. Autor dłuższych i krótszych komiksów, które można zobaczyć w wydawanych przez niego zinach, a także antologiach. Autor komiksu „Pół-Jankes”. Z zamiłowania gotuje wegetariańsko (co nie znaczy nudno!), w wolnych chwilach poluje na ryby drapieżne i kolekcjonuje stary sprzęt wędkarski.

WYMIANA I MINIGIEŁDA
W trakcie imprezy planujemy także wymianę komiksów pomiędzy uczestnikami imprezy i minigiełdę, dlatego zapraszamy do przyjścia z komiksami na wymianę oraz drobnymi na zakupy. Uwaga, miejsc na giełdę jest mało, dlatego obowiązują zgłoszenia mailowe: stowarzyszeniepopart@gmail.com

PODSUMOWANIE
Dzień Darmowego Komiksu to inicjatywa międzynarodowa, która do Polski przywędrowała z USA i Kanady. Organizowana jest co roku m. in. w Poznaniu na początku maja. Jedyną możliwością dla zainteresowanych sztuką komiksowa mieszkańców Szczecina, by wziąć udział w obchodach wydarzenia, był wyjazd do Poznania. W tym roku zapraszamy na tę imprezę na miejscu, w Szczecinie.
Szczeciński Dzień Darmowego Komiksu odbywa się w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych.

(informacja ze strony wydarzenia)

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Szczegóły

Data:
21 maja 2019
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/423954391698869/

Miejsce

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
Szczecin,
+ Google Map
Telefon:
91 506 50 56