Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień Darmowego Komiksu w Szczecinie 2021 i “ecoCemęt”

19 czerwca 2021 - 13:00

19 czerwca (sobota) zapraszamy na Dzień Darmowego Komiksu w Szczecinie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla wszystkich miłośników powieści graficznych spotkanie z twórczynią komiksów ekologicznych, warsztaty komiksowe, giełdę i… darmowy komiks dla każdego!
Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej: wszystkie atrakcje stacjonarnie dla ograniczonej liczby osób w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 😎 oraz spotkanie autorskie w formie live’a na Facebooku: https://www.facebook.com/MiejskaBibliotekaPublicznaWSzczecinie
Na spotkania stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/d2k2021/
Program:
13.00 Warsztaty komiksowe (prowadzenie: Edyta Bystroń)
Obowiązują osobne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/ekowarsztatykomiksowe/
15.00 Spotkanie z Edytą Bystroń (prowadzenie: Marta Kostecka)
Edyta Bystroń – ilustratorka, rysowniczka, twórczyni komiksów. W swojej twórczości porusza zagadnienia z dziedziny szeroko pojętej problematyki społecznej, kwestie związane z niesprawiedliwością systemu władzy czy eksploatacją zwierząt. Absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Studium Pedagogicznego na tej uczelni.
Wydarzenia towarzyszące:
Od godz. 14.00 imprezie będzie towarzyszyła giełda komiksu – pierwsza w Szczecinie od czasu ogłoszenia pandemii koronawirusa. Osoby chętne do wystawienia swoich zbiorów proszone są o kontakt mailowy: stowarzyszeniepopart@gmail.com
Wydarzenie jest ściśle powiązane z premierą 4 numeru zina “Cemęt”. Tematem przewodnim tego numeru, z racji katastrofalnych zmian klimatycznych na świecie i zanieczyszczenia środowiska, tematem przewodnim wydarzenia jest ekologia, a zatem zbiór komiksów poświęcony jest w całości tej tematyce. Wciąż za mała jest świadomość zagrażającej światu katastrofy ekologicznej – nasz zin ma na celu budowanie świadomości i postaw proekologicznych. Dlatego twórcy komiksów zajęli się szeroko rozumianą ekologią, w tym zmianami klimatycznymi, zagadnieniom less waste i wszystkim, co uważają za ważne w kontekście dbania o przyszłość naszej planety.
UWAGA! Osoby obecne podczas premiery otrzymają swój egzemplarz całkowicie za darmo!
(informacja ze strony wydarzenia)
Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us:

Szczegóły

Data:
19 czerwca 2021
Godzina:
13:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/335276807959245/

Miejsce wydarzenia

Filia biblioteczna nr 7
Plac Matki Teresy z Kalkuty 8
Szczecin,
+ Google Map