Dzień Dziecka na Zamku

29 maja - 12:00

Gra terenowa Para na Zamek, koncert legendarnej szczecińskiej grupy artystycznej Arfik 🎤, rodzinne oprowadzanie po zamkowych dziedzińcach czy wielkie bańki mydlane – m.in. takie atrakcje przygotowaliśmy z okazji 𝗗𝗻𝗶𝗮 𝗗𝘇𝗶𝗲𝗰𝗸𝗮 🥳
Nie zapominamy również o naszych przyjaciołach z Ukrainy 🇺🇦, dlatego dodatkowo gra terenowa będzie opracowana także w języku ukraińskim, a występ grupy Arfik zostanie wzbogacony o ukraiński akcent muzyczny.
📌 𝟮𝟵 𝗺𝗮𝗷𝗮 (𝗻𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶𝗲𝗹𝗮), 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟮:𝟬𝟬 – 𝟭𝟲:𝟬𝟬
📌 Duży Dziedziniec Zamku
📌 Wstęp wolny
🏰 Impreza na Dużym Dziedzińcu rozpocznie się w samo południe koncertem słynnego szczecińskiego zespołu 𝗔𝗿𝗳𝗶𝗸 🎵🎶, który w tym czasie będzie świętował swój jubileusz 35-lecia. Podczas koncertu na Zamku usłyszymy utwory powstałe w pierwszych latach istnienia Arfika, a także te najnowsze z ostatnich płyt zespołu. Na zakończenie grupa wykona – w geście przyjaźni i solidarności – przejmujący utwór „Moje imia Ukraina” z repertuaru ukraińskiej artystki – Tiny Karol.
🔍 O godz. 13:00 wystartuje gra terenowa 𝗣𝗮𝗿𝗮 𝗻𝗮 𝗭𝗮𝗺𝗲𝗸. To rodzinna zabawa dla miłośników łamigłówek, szarad i gier 🧩, połączenie edukacji, aktywności fizycznej i radości w poszukiwaniu ciekawostek historycznych i poznawaniu tajemnic Zamku. Na graczy czekać będą rozmaite zadania m.in. rozgrywki karciane czy odczytywanie mapy 🗺
O godz. 15:00 zapraszamy na oprowadzanie po naszych dziedzińcach 👣 Spacer poprowadzi zamkowy przewodnik Tomasz Wieczorek. Zbiórka przy makiecie Zamku na Dziedzińcu Menniczym.
🎉 Przez cały czas trwania imprezy na uczestników czekać będą zabawy z wielkimi bańkami mydlanymi oraz bezpłatna wata cukrowa 🍭
Dodatkowo, w dniach 29 maja – 5 czerwca w naszym stacjonarnym sklepiku z pamiątkami w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I) oraz w kasie Zamku (wejście A) będzie obowiązywała specjalna promocja na zakup zamkowej gry „𝗣𝗮𝗿𝗮 𝗻𝗮 𝗭𝗮𝗺𝗲𝗸” oraz publikacji dla dzieci 📚 książki „𝗕𝗼𝗴𝘂𝘀ł𝗮𝘄 𝗫 𝗚𝗿𝘆𝗳𝗶𝘁𝗮” i zeszytu łamigłówek „𝗭𝗮𝗴𝗮𝗱𝗸𝗼𝘄𝘆 𝗭𝗮𝗺𝗲𝗸”.
****
🎊 𝗣𝗥𝗢𝗚𝗥𝗔𝗠 𝗗𝗡𝗜𝗔 𝗗𝗭𝗜𝗘𝗖𝗞𝗔 𝗡𝗔 𝗭𝗔𝗠𝗞𝗨: 🎊
• 12:00 – koncert Szczecińskiej Grupy Artystycznej ARFIK – jubileusz 35-lecia
• 13:00 – gra terenowa Para na Zamek