• To event minęło.

Dzień Księgarza

13 grudnia 2018

Dzień Księgarza
13 grudnia przez cały dzień świętujemy!

Przyjdź i uściskaj księgarkę Małgosię!
Tego dnia kawa i kakałko za symboliczny 1 grosz,
pozostałe 4,99 // 5,99 // 6,99 przeznaczcie na książkę!

Księgarka była słuchaczką studiów podyplomowych na UW pod kierownictwem dr hab. prof. Grzegorza Leszczyńskiego LITERATURA I KSIĄŻKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY WOBEC WYZWAŃ NOWOCZESNOŚCI, absolwentka studiów na poziomie podyplomowym Polskiej Akademii Księgarstwa również na UW (Uniwersytet Warszawski). Z sukcesem prowadzi już ponad 4 lata księgarnię w Szczecinie. Animatorka czytelnictwa.

Doświadczenie pokazuje iż w dzisiejszym czasie, w którym ponownie są naciski na wprowadzenie ustawy o stałej cenie książki, silne oddziaływanie księgarń kameralnych, Małgosi udało się stworzyć miejsce kultury w swojej przestrzeni. Ważne jest informowanie najmłodszych odbiorców, pokazanie i nauczenie korzystania z księgarni jako miejsca ważnego w życiu codziennym.
FiKa specjalizuje się w literaturze dla młodych, w nowościach rynkowych jest idealnym miejscem na rozkochanie dzieci w książkach.

Dzień Księgarza jest obchodzony w Polsce od 85 lat. W 1932 roku na rynku książki wprowadzono nowe zasady udzielania rabatów księgarzom przez wydawców: przy zamówieniu tuzina egzemplarzy jednego tytułu wydawca dodawał bezpłatnie egzemplarz trzynasty, co stanowiło w praktyce dodatkowy rabat w wysokości 8,3%. Stąd wzięła się tradycja, aby Święto Księgarza obchodzić trzynastego dnia dwunastego miesiąca. System rabatów z międzywojnia nie przetrwał do dziś, ale księgarze nadal obchodzą swoje święto.

13 grudnia 2018

Kluboksięgarnia Fika