• To event minęło.

Festiwal Czytania

13 października - 15 października

W dniach 13-15 października zapraszamy Państwa do Odkrywania Wyobraźni podczas 5. edycji Festiwalu Czytania.

Na program Festiwalu składają się: aktorskie interpretacje utworów literackich, spotkania z autorami, słuchowiska radiowe, warsztaty dla dzieci.

Wśród artystów, którzy specjalnie dla Państwa przeczytają fragmenty utworów literatury polskiej i światowej znajdą się: Olga Adamska, Redbad Klijnstra, Olga Bołądź, Sławomir Kołakowski, Ewa Kasprzyk, Krzysztof Kowalewski, Emilia Komarnicka, Andrzej Mastalerz, Sławomira Łozińska, Marian Opania, Anna Seniuk, Wiktor Zborowski, Magdalena Smalara, Joanna Trzepiecińska, Agnieszka Warchulska.

Na festiwalu nie zabraknie spotkań z pisarzami. Tegoroczną edycję zaszczycą swoją obecnością Hanna Krall i Zofia Posmysz, a także Grażyna Plebanek, Anna Kamińska, Stefan Chwin, Marcin Kącki, Michał Rusinek, Mariusz Urbanek.

W tym roku proponujemy cykl Świat we wrzeniu w ramach którego odbędą się spotkania z reportażystami i autorami książek opisującymi problemy współczesnego świata: Wojciechem Jagielskim, Dariuszem Rosiakiem i Jarosławem Mikołajewskim. Gościem specjalnym będzie Marina Hulia – działaczka  społeczna, dyrektorka zespołu szkół demokratycznych dla czeczeńskich dzieci i mam ma dworcu w Brześciu.

Dyrektor Teatru Polskiego w Szczecinie Adam Opatowicz wraz z aktorami zaprasza Państwa na literacki spacer ulicami Szczecina w oparciu o książkę Artura Daniela Liskowackiego.

Dwaj wybitni aktorzy Krzysztof Kowalewski i Marian Opania spotkają się na jednej scenie prezentując opowiadania Michaiła Zoszczenki.

Fragmenty książki Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka Cezarego Łazarewicza, tegorocznego laureata Literackiej Nagrody Nike, przedstawią  Emilia Komarnicka, Redbad Klijnstra i Maciej Kowalik.

Wspominać będziemy cenionego dramaturga Janusza Głowackiego, którego mieliśmy zaszczyt gościć podczas ubiegłorocznej edycji. W wieczorze udział wezmą Michał Ogórek, Jerzy Kisielewski, Jerzy Iwaszkiewicz, Janusz Kukuła oraz Krzysztof Kowalewski, który przeczyta fragmenty książki Z głowy. W Teatrze Kameralnym będzie można obejrzeć dwie jednoaktówki pisarza.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa Fotografie, które nie zmieniły światazmarłego tragicznie fotoreporteraKrzysztofa Millera, który dokumentował najbardziej dramatyczne wydarzenia ostatnich 25 lat.

Nie zabraknie czytań i ciekawych warsztatów dla najmłodszych.

Mamy nadzieję, iż tegoroczny program wyda się Państwu interesujący i każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Do zobaczenia na Festiwalu Odkrywcy Wyobraźni.
Naprawdę warto!

Start: