FiKa Czyta. Dzień Kubusia Puchatka

19 stycznia 2019 - 11:00 - 12:00

Zapraszamy na poranek z Kubusiem Puchatkiem.
18 stycznia to Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, data ta nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne – twórca „misia o bardzo małym rozumku”.
Pierwsza książka o Kubusiu ukazała się w 1926 roku. Od tamtego czasu dzieła pisarza przetłumaczono na kilkanaście języków i sprzedano w nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy.
Brytyjski autor napisał przygody małego misia i jego przyjaciół dla swojego syna Christophera. Jedna z zabawek dziecka – pluszowy miś Winnie stał się pierwowzorem dla Kubusia.

Kubuś Puchatek mieszka w Stumilowym Lesie. Choć trochę niezdarny i – jak sam mówi – jest misiem o małym rozumku, kochają go miliony dzieci na całym świecie.

bezpłatne, dla całych rodzin, dzieci 5+

19 stycznia 2019