FiKa Czyta. Dzień Pluszowego Misia

26 listopada - 16:30

FiKa Czyta, Dzień Pluszowego Misia
26 listopada o godzinie 16:30 zapraszamy Was.

Przynieście swoje ulubione misie, niech się nawzajem poznają!

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

spotkanie dla rodzin, dzieci powyżej 3 roku życia
bezpłatne, bez zapisów, do zobaczenia!

Kluboksięgarnia Fika
aleja Jana Pawła II 8