FiKa Czyta. Elmer

18 maja 2019 - 11:00 - 12:00

Zapraszamy na spotkanie z Elmerem.

Elmer – słoń w kratkę, fikcyjna postać stworzona przez brytyjskiego pisarza i ilustratora, Davida McKee. Bohater popularnej – także poza obszarem anglojęzycznym – serii książek dla dzieci.

Pierwsza książka o Elmerze opowiadała o akceptacji inności – mówiła o kolorowym słoniu w kratkę, żyjącym w stadzie słoni koloru słoniowego. Elmer, choć lubiany przez inne słonie, martwi się swoją innością i próbuje dostosować się, farbując się na szary kolor. Jednak w tej barwie nie zyskuje większej sympatii grupy, a kiedy deszcz zmywa jego przebranie, stado cieszy się, odzyskując swojego towarzysza, słonia w kratkę. Wygląd słonia został częściowo zainspirowany przez twórczość Paula Klee.

Książki o Elmerze uczą akceptacji inności i doceniania indywidualności oraz akceptacji siebie takim, jakim się jest.

spotkanie dla rodzin, dzieci od 3 roku życia
bezpłatne