Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

FiKa czyta. Urodziny Edzia

23 lutego 2019 - 11:00

Zapraszamy na spotkanie z Edziem (będzie we własnej włóczkowej osobie, przyjedzie do Nas z Warszawy gdzie na co dzień mieszka w księgarni Wytwórnia na ul. Chmielnej.
Sobotni poranek 23 lutego o godzinie 11:00.

Wiewiórek Edzio żyje w dziupli wielkiego kasztana (tak, nie kasztanowca). Brak mu śmiałości, żeby poznać sąsiadów. Jednak pewnego wieczoru ktoś puka do jego drzwi… To pierwsza z serii książek „Edzio i przyjaciele” autorstwa Astrid Desbordes. Historia o Edziu, który pokonuje swoją nieśmiałość i poznaje nowych przyjaciół. Książkę zilustrował znakomity francuski grafik Marc Boutavant, twórca znanego na całym świecie misia Mukiego.

Wyjątkowym gościem będzie Magda Kłos-Podsiadło, wydawczynię, współzałożycielka i redaktorka naczelna wydawnictwa Wytwórnia, odpowiedzialna za strategię wydawniczą wydawnictwa. Promotorka polskiej ilustracji w kraju i na świecie. W 2012 r. brała udział w międzynarodowym jury konkursu dla ilustratorów „Bologna Illustrators Exhibition”, a w 2014 r. prowadziła prezentacje i warsztaty dla ilustratorów na zaproszenie Itabashi Art Museum w Tokio. Kuratorka wystawy „Kto ty jesteś?” Edgara Bąka i współkuratorka „Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci” prezentowanej w warszawskiej Zachęcie.

Tego dnia przeczytamy premierowo nową historię Edzia , pssttt. urodzinową! Bądźcie z Nami.

(informacja ze strony wydarzenia)

Szczegóły

Data:
23 lutego 2019
Czas:
11:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/968215723375895/

Miejsce

Kluboksięgarnia Fika
aleja Jana Pawła II 8
Szczecin,
+ Google Map