Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

FiKa. Czytanie Tolkiena.

25 marca 2019 - 16:30 - 17:30

Zapraszamy do wspólnego czytania „Hobbita, czyli tam i z powrotem”.

25 marca obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Ten angielski pisarz znany jest przede wszystkim jako autor „Władcy Pierścieni” – trylogii, która zyskała rzesze fanów na całym świecie.
Specjalnie wyselekcjonowane fragmenty książki pozwolą nam poznać książkę „Hobbita”, przybliżyć do wielkiej historii o pierścieniu, Mordorze, świata Śródziemia.

Powieść fantasy opowiada o wyprawie podjętej przez krasnoludów tworzących kompanię Thorina i towarzyszącego im hobbita nazwiskiem Bilbo Baggins do zajmowanej przez smoka Smauga Samotnej Góry w celu odzyskania zagarniętych skarbów i dawnej siedziby krasnoludów. Po drodze, w jaskini Golluma, Bilbo Baggins znajduje pierścień, który daje mu moc bycia niewidzialnym.

Bezpłatne, dla rodzin, dzieci 9 +

„Hoobit, czytli tam i z powrotem”
Tolkien J.R.R.
Opracowanie graficzne Andrzej Barecki (2012 r.)
wydawnictwo: ISKRY

Nowe, ekskluzywne wydanie bestsellerowej opowieści w klasycznym tłumaczeniu Marii Skibniewskiej.
Arcydzieło literatury fantasy. Baśniowy, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach fantastyczny świat oraz barwne postaci i ich wspaniałe przygody. Bohaterem jest tytułowy hobbit, „istota większa od liliputa, mniejsza jednak od krasnala”, pełen życzliwości dla świata, dobroci, nieskory do męstwa, a przecież odważny, poczciwy, a przecież sprytny. Autor szuka w swej powieści odpowiedzi na podstawowe pytania o źródła dobra i zła. To także wstęp i zaproszenie do najgłośniejszego dzieła Tolkiena Władcy Pierścieni. Lektura szkolna.

(informacja ze strony wydarzenia)

Szczegóły

Data:
25 marca 2019
Czas:
16:30 - 17:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1560400660756713/

Miejsce

Kluboksięgarnia Fika
aleja Jana Pawła II 8
Szczecin,
+ Google Map