Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

FiKa filozofuje. O odpowiedzialności wobec świata

18 lipca 2020 - 11:00

18 lipca g. 11:00 zapraszamy na wspólne filozofowanie.
Temat: 18 lipca
O odpowiedzialności wobec świata.
Żyjemy w świecie złożonym z wielu światów pomniejszych – rozmaitych ekosystemów będących domem dla miliardów gatunków istnień. Z niektórymi mamy bezpośrednio do czynienia, inne dopiero przyjdzie nam odkryć – np. mieszkańców oceanicznych głębi, czy podziemnych jaskiń.
Choć światy te zdają się być oddzielone od siebie (najczęściej murem naszej niewiedzy), to działają jak elementy jednego organizmu – naszej planety.
Równowaga w jakiej wszystkie te mikro i makro światy pozostają, jest wypadkową powiązanych ze sobą sił. Zmieniając choćby najmniejszy z elementów tej kunsztownej układanki ryzykujemy niespodziewane zmiany na własnym podwórku, których skutki mogą wiele kosztować zarówno nas samych jak i przyszłe pokolenia.
W rozważaniach nad sensem ekologii pomogą nam bajki filozoficzne z tomu „Jak żyć na Ziemi?” (wyd. Muchomor): „Starzec, który sadził drzewa”, „Raj ptaków” oraz „Żołądź i dynia”.
Mottem zaś do rozważań będzie myśl F. Bacona: „Nie można bowiem przyrody zwyciężyć, inaczej niż przez to, że się jej słucha.”
* w związku z pandemią będziemy mówić online!
(informacja ze strony wydarzenia)
Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us:

Szczegóły

Data:
18 lipca 2020
Czas:
11:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/4023372924400867/

Miejsce

Kluboksięgarnia Fika
aleja Jana Pawła II 8
Szczecin,
+ Google Map