FiKa z Muminkami fika. Czytanki

9 sierpnia 2019 - 19:00 - 20:00

Zapraszamy na fikowe i rodzinne czytanie.
Ciocia FiKa znalazła czarodziejski cylinder … a w nim?
Co można znaleźć w eleganckim nakryciu głowy i jak to było z Muminkiem i latającymi chmurkami.

Tove Jansson, fińska pisarka szwedzkojęzyczna, malarka, ilustratorka i rysowniczka komiksowa, znana najbardziej jako autorka książek o Muminkach. Seria o Muminkach zyskała szczególną popularność dzięki unikatowej atmosferze świata w niej przedstawionego, bezpośredniemu i humorystycznemu językowi, bez przesadnego moralizatorstwa, niespotykanemu dotąd w literaturze dziecięcej, a także ilustracjom autorstwa samej Jansson.
źródło: Wikipedia

9 sierpnia 2019