• To event minęło.

Filmowy Plac Zabaw

3 lutego - 11:00 - 16:00

Filmowy Plac Zabaw to interaktywna przestrzeń filmowa dla dzieci i młodzieży, zachęcająca do poznawania tej dziedziny sztuki poprzez nagrywanie własnych filmików na specjalnie przygotowanym planie filmowym, przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

Obok planu filmowego, zaaranżowana zostanie pracownia animacji oraz mini-laboratorium dźwięku. Odwiedzający wcielą się w rolę reżysera, lektora, aktora, scenarzysty czy animatora, a także poznają język filmu, zgłębiając takie pojęcia jak: klatka, kadr, ujęcie, scena, plan, scenorys, czy głębia ostrości. Nie zabraknie również zabawek optycznych oraz ciekawostek ze świata obrazów.

Dzięki interaktywnej przestrzeni, poprzez zabawę, będzie można przenieść się do początków kinematografii, wypróbować wybrane tricki i efekty specjalne oraz nagrać filmową pamiątkę. W ramach wydarzenia odbędą się również warsztaty i pokazy filmowe.

Filmowy Plac Zabaw II to kontynuacja idei rozpoczętej w 2016 roku w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”. Filmowy Plac Zabaw II towarzyszy festiwalowi Szczecin European Film Festival. Wiek: 6+

• Kurator projektu: Paulina Ratajczak
  • Konsultacje: Izabela Plucińska
  • Współpraca: Krzysztof Kuźnicki, Karolina Gołębiowska, Marek Mierzejewski, Paweł Kula, Katarzyna Mierzejewska, Zofia Kiciński
  • Prowadzący warsztaty/spotkania edukacyjne: Krzysztof Kuźnicki, Teresa Otulak, Karolina Gołębiowska, Paulina Ratajczak, Krzysztof Lubka
  • Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury 13 muz.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie” i współfinansowane jest przez Miasto Szczecin.

UWAGA!

• Wstęp wolny dla osób indywidualnych w każdą niedzielę w godz. 11:00-16:00 (z wyj. 11.2018)
  • Spotkania dla grup zorganizowanych (min. 8 osób), na zapisy, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00. Informacje: tworzesie@gmail.com.

Przepraszam Tworzę się
Plac Żołnierza Polskiego 2