Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

JARZYNA – spektakl nowocyrkowy dla dzieci

21 listopada - 12:00

20zł
Jarzyna” czyli jak zamienić „ble” na „mniam”? Jest to połączenie kliku narzędzi performatywnych cyrku współczesnego aby stworzyć spektakl, który w sposób przystępny będzie opowiadać o rzeczach, które są tak ważną częścią naszego życia, a czasem nie koniecznie lubianą, zwłaszcza przez młodszą część naszego społeczeństwa. Mowa tu o warzywach. Bulwy, nacie, strączki, liście mogą przyprawiać o ból głowy naszych najmłodszych.
Co jeśli można by spróbować zmienić nieco zdanie na ich temat i dać dzieciom szanse aby w kontrolowanych warunkach spektaklu zobaczyły owe warzywa w jaśniejszym świetle?
„Jarzyna” został zrealizowany w nurcie teatru ulicy przy pomocy klaunady, żonglerki oraz warzyw, czyli językiem bardzo czytelnym nawet dla bardzo młodego widza przez mowę ruchu ciała, onomatopeistycznymi frazami tj „oooo”, „aaaaa”, lub też „Mniam” czy „Blee”, a także efektów „wow” przyciąga i skupia uwagę dzięki czemu widz może doświadczyć ciekawego zjawiska jakim jest Nowy Cyrk oraz skonfrontować się ze swoimi niechęciami wobec warzyw.
Spektakl dla widzów od 4 do 100 lat.
WYSTĘPUJE:
Kamil Żongler / https://tiny.pl/998s4
Kamil Żongler Malecki – performer, żongler, klaun, ogniomistrz oraz pedagog cyrkowo-teatralny. Od 2008 roku związany z pedagogiką cyrkową oraz sztuką ogniową.
Trener żonglerki oraz klaunady od 2012 roku. Wierzy, że ludzie w każdej części świata śmieją się tak samo a uśmiech wędruje naprawdę daleko i wraca do nas ze zdwojoną siłą.
KIEDY: 21.11.2021
GODZINA: 12:00
Bilety: 20zł
Bilety.fm: https://tiny.pl/9ww3z
Miejsca nie numerowane
A dorosłych miłośników nowej sztuki cyrkowej zapraszamy dzień wcześniej wieczorem na Variete – wieczór cyrkowo – kabaretowy https://www.facebook.com/events/1038736346978374
ORGANIZATOR
Fundacja Antygrawitacja – https://www.facebook.com/fundacjaantygrawitacja
Kontakt: biuro@antygrawitacja.org / 503322780
(informacja ze strony wydarzenia)
Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us:

Szczegóły

Data:
21 listopada
Czas:
12:00
Koszt:
20zł
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/403216651458014

Miejsce

Hala Odra
Bulwar Maurycego Beniowskiego 5
Szczecin,
+ Google Map