Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Sierpniowe Przełomy

30 sierpnia - 20:00 - 21:30

W ostatnią niedzielę wakacji 30 sierpnia, w urzekającej scenerii letniego wieczoru na dachu Centrum Dialogu Przełomy, tradycyjnie już, bo po raz piąty, zabrzmią najsłynniejsze kompozycje z polskich filmów. Start godz. 20.00. Koncert potrwa ok 1,5 h.
„Sierpniowe przełomy” to nastrojowa podróż przez polską muzykę filmową. Orkiestrę Opery na Zamku poprowadzi Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku, a wspomnieniami, anegdotami oraz interesującymi refleksjami dotyczącymi wykonywanych utworów podzieli się znany krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek.
Usłyszeć będzie można znane kompozycje z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii uwielbiane nie tylko przez kinomanów. Tradycyjnie już w programie znajdą się ”Mury” Jacka Kaczmarskiego czy „Sen o Victorii” grupy Dżem, a podczas tegorocznej edycji również zachwycający słowem i formą muzyczną „Bema pamięci żałobny rapsod”, w wersji muzycznej znany z krótkometrażowego filmu i niesamowitego wykonania Czesława Niemena.
Koncert poświęcony będzie pionierom Szczecina i ziemi zachodniopomorskiej w związku z 75. Rocznicą Polskiego Pomorza Zachodniego, a także bohaterom wydarzeń sierpniowych z okazji 40. Rocznicy Sierpnia ’80 w Szczecinie.
Organizatorem koncertu „Sierpniowe Przełomy” jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

Pomorze Zachodnie

oraz

Opera na Zamku

w Szczecinie. Partnerem wydarzenia jest

Muzeum Narodowe w Szczecinie

.

W związku z reżimem sanitarnym przypominamy o obowiązku noszenia masek/przyłbic podczas wydarzenia lub zachowywaniu dystansu społecznego min. 2 m.
(informacja ze strony wydarzenia)
Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us:

Szczegóły

Data:
30 sierpnia
Czas:
20:00 - 21:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/913535032501079/

Miejsce

Centrum Dialogu Przełomy
Plac Solidarności 1
Szczecin,
+ Google Map