• To event minęło.

Korowód Miasto to Teatr

11 maja - 12:00 - 14:00

Do Szczecina – miasta secesyjnych i eklektycznych kamienic – zjedzie trupa cudacznych artystów, pragnących obudzić fasady i maszkarony domów starego Śródmieścia. Przeniesiemy się w czasie, by doświadczyć „ożywiania” miasta, naszej codziennej sceny życia.

Aktorami będziemy zarówno My, współcześni, jak i mieszczanie przełomu wieków, podpatrujący często z fascynacją, a nierzadko też z przerażeniem energię sceniczną artystów.

Paradę poprowadzi szczudlarska ekipa Cyrk Zodiak ze Szczecina oraz młodzi cyrkowcy z Kids New Circus ze Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej z Wrocławia. Korowód przygotowują również uczestnicy zajęć pracowni Pałacu Młodzieży w asyście uczniów innych szczecińskich instytucji oraz stowarzyszeń.

Startujemy spod Pałacu Młodzieży, przez Jagiellońską do placu Lotników.

Na drodze spotkamy cuda z Czarnego Lądu, zaś finał korowodu zabierze nas pod cyrkowy namiot pełen zabawy i teatralnej magii.

Na scenie ustawionej w centrum placu Lotników, finałem parady będzie cyrkowy występ Cyrku Zodiak i Kids New Circus, żonglerka, diabolo, monocykle i niezwykły taniec w powietrzu na chustach kołach i trapezach.