„Kosmiczne gry podwórkowe” na Jasnych Błoniach

19 czerwca 2021 - 12:00 - 15:00

„Kosmiczne gry podwórkowe” – to pobudzające wyobraźnię zorganizowane pod „gołym niebem” podwórkowe zabawy dla małych i dużych dzieci o kosmicznej tematyce. Z tej okazji trawnik na Jasnych Błoniach zmieni się w przestrzeń odległej galaktyki pełną różnorodnych zadań i wyzwań. Wzorowane na literackich konstrukcjach Stanisława Lema maszyny pozwolą uczestnikom przenieść się w kosmiczną przestrzeń dobrej zabawy.
Zapraszamy na trawnik na Jasnych Błoniach, który oprócz transformacji w międzygalaktyczny (interaktywny) plac zabaw stanie się również źródłem informacji nt. twórczości s.f. Stanisława Lema. Bohaterowie jego opowiadań, tytuły książek, tablice z przepowiedniami, maszyny kosmiczne, roboty i oczywiście konstruktorzy staną się przewodnikami w tej kosmicznej podróży.
Czas trwania: 12:00-15:00
Miejsce: Jasne Błonia
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Ile przepowiedni się sprawdziło?”.

19 czerwca 2021
Godzina: