Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kreatywna Sobótka Edukacyjna – trening uważności/kl.4-6

19 stycznia 2019 - 15:30 - 17:30

TU – Trening Uważności jest doskonałą przeciwwagą dla tego wszystkiego, czego dziecko doświadcza współcześnie.
Temat jest bardzo obszerny wiec proponuje 2 spotkania. Kolejne 16.02.

W oparciu o metodę Mindfulness i techniki relaksacyjne Eline Snel zapraszam na ćwiczenia, które pomogą im poprawić koncentrację i pamięć oraz oswajać się z trudnymi emocjami i myślami. Odkrywając wyjątkowość w rzeczach codziennych i zwyczajnych, dzieci będą mogły rozwijać zdolności do refleksji i empatii, uczyć się kontrolować wewnętrzne impulsy, wzmacniać swoją odporność na stres, rozpoznawać swoje reakcje i emocje, a przez kształtowanie postawy akceptacji polepszać swoje relacje z rówieśnikami.

Mindfulness to szczególny rodzaj uwagi: świadomej, nieosądzającej i skierowanej na bieżącą chwilę (Jon Kabat-Zinn, 1990), odnosi się tym samym do doświadczenia świata, które znajduje się poza naszymi oczekiwaniami i jest rodzajem doświadczania rzeczy „takimi, jakimi są” (Ray, 2002). Uważność osiągamy poprzez zatrzymanie się i skupienie na chwili obecnej, przy równoczesnym łagodnym przyjmowaniu i akceptowaniu emocji, myśli i wrażeń zmysłowych. Jest to technika terapeutyczna coraz bardziej doceniana i rozpowszechniana przez psychologów, terapeutów i nauczycieli na całym świecie.

Będziemy praktykować umiejętność wyciszania się w atmosferze bezpieczeństwa i spokojnej zabawy, a także obserwować własne ciało podczas ćwiczeń z wykorzystaniem elementów jogi i mini medytacji dla dzieci. Są to głównie ćwiczenia rozciągające, wzmacniające i wyciszające.
1. UWAŻNE ODDYCHANIE
2. NAPINANIE I ROZLUŹNIANIE CIAŁA
3. URUCHAMIANIE ZMYSŁÓW : WĘCH, SMAK, DOTYK, WZROK, SŁUCH
4. MYŚLI I EMOCJE
5. KOMUNIKACJA WERBALNA I NIEWERBALNA /rozwijanie
życzliwości i empatii

(informacja ze strony wydarzenia)

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us:

Szczegóły

Data:
19 stycznia 2019
Czas:
15:30 - 17:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/231374670942089/

Miejsce

Centrum Edukacyjne Patrycji Durkin
ul. Unii Lubelskiej 25
Szczecin,
+ Google Map