Kropki w pasy – gra z kształtem i kolorem – warsztaty dla dzieci

1 grudnia 2019 - 10:00

10zł

W ramach niedzielnych spotkań ze sztuką współczesną  zapraszamy na warsztaty inspirowane twórczością Joanny Borkowskiej. Wszystkie prace artystki wyróżniają się wyszukaną fakturą i specyficzną kolorystyką, dodatkowo charakterystyczną dzięki nieregularnym, rytmicznym malarskim plamom oraz interesującą absorpcją światła.

Warsztaty dla dzieci mają na celu rozwinąć umiejętność patrzenia na dzieło sztuki, na świat barw i różnorodnych tonacji kolorystycznych. Na warsztatach  dzieci zapoznają się z teorią barw, wykonując różnorodne doświadczenia i eksperymenty z kolorami.

W codziennych rozmowach o kolorach używamy słów rozumianych intuicyjnie. Mówimy o kolorach ciepłych i zimnych,  kolorach ziemi i zimy, barwach wiosny i jesieni, gamach, tonacjach itp. Przez całe wieki wiedza o kolorze opierała się na obserwacji natury i doświadczeniach, a próby wytłumaczenia zjawiska na intuicji. Dlatego warsztaty dla dzieci,  mają na celu wzbogacić wiedzę na temat kolorów, barw, terminologii oraz pomogą rozwinąć umiejętność patrzenia na dzieła sztuki współczesnej. Podczas zajęć przedstawione zostaną także, terminy i pojęcia z zakresu sztuki, m.in. porozmawiamy o fakturze, tonacjach barwnych, pryzmacie, podziałach barw, kompozycji, kontraście i walorze.

Warsztat zakończy praca plastyczna, na płótnie inspirowana obrazami artystki.

Prowadzącą: Agata Kamińska:

Wstęp: 10 zł