Letnie Koncerty Plenerowe

12 lipca - 16:00

10zł

Od 5 lipca do 30 sierpnia (w każdą niedzielę)

Podczas wakacji na Dużym Dziedzińcu Zamku organizujemy od wielu lat koncerty plenerowe w wykonaniu zespołów reprezentujących różne nurty i gatunki muzyczne, m.in. muzykę klasyczną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz i swing.

• Miejsce: Duży Dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
  • Godzina rozpoczęcia każdego koncertu: 16:00
  • Bilet na każdy koncert: 10 zł, liczba miejsc ograniczona
  • Z uwagi na fakt, że koncerty odbywają się w plenerze, w przypadku złych warunków atmosferycznych, zastrzegamy sobie prawo do odwołania koncertów i zwrotu biletów
  • Wszystkich słuchaczy obowiązuje wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia oraz przestrzeganie regulaminu wydarzeń plenerowych. Oświadczenie dostępne jest zarówno w wersji elektronicznej (poniżej), jak i papierowej (w punkcie kasowym).

Oświadczenie o stanie zdrowia – pobierz (docx)

Regulamin uczestniczenia w wydarzeniach plenerowych – pobierz (PDF)

Zasady obsługi zwiedzających Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – pobierz (PDF)

Regulamin obiektu – pobierz (PDF)

Program koncertów w lipcu

12 lipca (niedziela), godz. 16:00

Bilety: 10 zł

Cafe Jazz Quartet w składzie:
Krzysztof Marek (klarnet)
Robert Jarzębski (gitara akustyczna)
Janusz Jędrzejewski (kontrabas)
Ryszard Słowicki (instrumenty perkusyjne)

Cafe Jazz Quartet to zespół wykonujący klasykę swing jazzu (1930-1960) z udziałem skromnego instrumentarium: klarnet, gitara, kontrabas, werbel (szczotki). Stylistyką brzmieniową nawiązuje do zespołów klubowych z epoki swingu.  Bezpretensjonalność interpretacji i kameralny skład sprawia, że grupa brzmi klarownie i w sposób przejrzysty. W obecnym składzie zespół działa od roku 2017.
Tworzą go znakomici artyści ze szczecińskiego środowiska muzycznego:

• Krzysztof Marek, absolwent Instytutu Muzyki Uniwersytetu w Zielonej Górze, koncertmistrz
    w orkiestrach reprezentacyjnych Wojska Polskiego. Swój warsztat muzyczny doskonalił współpracując z wieloma zespołami, również z jazzowymi;
  • Robert Jarzębski jest instrumentalistą i kompozytorem, który w swojej karierze grał m.in. w Quintecie Marka Kazany, we wspólnym koncercie z Bobbym McFerrinem oraz jako wieloletni członek zespołu Sklep z Ptasimi Piórami;
  • Janusz Jędrzejewski, ceniony muzyk – gitarzysta basowy, grający także na kontrabasie, aranżer i kompozytor. Współpracował m.in. z: Eleni, Dixi Lovers, Janem „Izbą” Izbińskim, duetem After Blues. Tworzył również własne projekty. Ostatnio zaangażowany w pracę m.in. z Jackpot, Los Cafe, Swing Lovers;
  • Ryszard Słowicki to znany szczeciński bard tworzący własną muzykę i teksty,

Dorobek artystyczny każdego z muzyków stanowią nagrania płytowe zarówno studyjne, jak
i koncertowe. W kwietniu 2017 r. zespół nagrał i wydał swoją pierwszą płytę. W przygotowaniu jest kolejna płyta z polską muzyką filmową. W programie koncertu znajdą tematy przewodnie z popularnych polskich filmów m.in. „Czterdziestolatek”, „Nie lubię poniedziałku”, „Vabank”, „Kariera Nikodema Dyzmy”.

19 lipca (niedziela), godz. 16:00

W 80 minut dookoła świata
Witold Pełka – prowadzenie koncertu

Bilety: 10 zł

Kwartet smyczkowy AQuartet w składzie:
Monika Schmidt (pierwsze skrzypce)
Adriana Urbacz (Idrugie skrzypce)
Radosław Mikołajczyk (altówka)
Joanna Jerchel (wiolonczela)

Kwartet smyczkowy AQuartet powstał w roku 2000. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej
w Katowicach. Zespół wielokrotnie występował na konferencjach naukowych, szkoleniach organizowanych przez takie uczelnie, jak: AE Katowice, AM Warszawa, AGH Kraków, Politechnika Śląska, Politechnika Krakowska, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Jagielloński oraz instytucje naukowe całej Polski. Zespół ma w swoim repertuarze muzykę rozrywkową jak i klasyczną.

26 lipca (niedziela), godz. 16:00

Bilety: 10 zł

Duet gitarowy Compadres w składzie:
Przemysław Bielec
Marian Mazurek

Duet Compadres to dwóch gitarzystów, którzy z wielką pasją oddają się grze na gitarach klasycznych, potrafiący zagrać niemal wszystko. Przemysław Bielec oraz Marian Mazurek stanowią bardzo zgrany duet. Potrafią zbudować piękny nastrój, zachwycać jazzowymi standardami lub porwać publiczność do zabawy żywiołową muzyką hiszpańską.

12 lipca
Koszt: