Letnie Koncerty Plenerowe

2 sierpnia - 16:00

10zł

W każdą niedzielę lipca i sierpnia

Podczas wakacji na Dużym Dziedzińcu Zamku organizujemy od wielu lat koncerty plenerowe w wykonaniu zespołów reprezentujących różne nurty i gatunki muzyczne, m.in. muzykę klasyczną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz i swing.

• Miejsce: Duży Dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
  • Godzina rozpoczęcia każdego koncertu: 16:00
  • Bilet na każdy koncert: 10 zł, liczba miejsc ograniczona
  • Koncerty odbywają się w plenerze, w przypadku złych warunków pogodowych zastrzegamy sobie prawo do odwołania koncertów
  • Wszystkich słuchaczy obowiązuje wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia oraz przestrzeganie regulaminu wydarzeń plenerowych:

Oświadczenie o stanie zdrowia – pobierz (docx)

Regulamin uczestniczenia w wydarzeniach plenerowych – pobierz (PDF)

Zasady obsługi zwiedzających Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – pobierz (PDF)

Regulamin obiektu – pobierz (PDF)

2 sierpnia, godz. 16:00
Dziedziniec Zamku
Echa Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie 1962/63
Bilety: 10 zł

W roku 1962 i 1963 odbyły się w Szczecinie  I i II Festiwal Młodych Talentów, których organizatorem był Jacek  Nieżychowski, dyrektor i kierownik artystyczny Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Imprez Artystycznych w Szczecinie. Ta ogólnopolska impreza odkryła takie późniejsze gwiazdy, jak: Czesław Niemen, Helena Majdaniec, Karin Stanek, Kasia Sobczyk, Mira Kubasińska, Tadeusz Nalepa i inni.  Dzięki festiwalowi Szczecin  można  nazwać  kolebką  polskiego bigbitu. Duży wkład miało tutaj WPIA,  które w roku 1962 sprowadziło z Gdańska do Szczecina zespół Czerwono Czarni. Towarzyszył on wszystkim wykonawcom podczas festiwalu.

Koncert na  dziedzińcu zamkowym przypomni historię obydwu festiwali i najbardziej znane piosenki związanych z nimi wykonawców, m.in.: O mnie się nie martw, Chłopiec z gitarą, Rudy rydz, Trzynastego, Zakochani są wśród nas, Pod Papugami, Kiedy byłem małym chłopcem czy Dziwny jest ten świat.

Andrzej Szpak – śpiew,
Natalia Wiśniewska – śpiew,