Letnie Koncerty Plenerowe

23 sierpnia - 16:00

Letnie Koncerty Plenerowe

W każdą niedzielę lipca i sierpnia

Podczas wakacji na Dużym Dziedzińcu Zamku organizujemy od wielu lat koncerty plenerowe w wykonaniu zespołów reprezentujących różne nurty i gatunki muzyczne, m.in. muzykę klasyczną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz i swing.

• Miejsce: Duży Dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
  • Godzina rozpoczęcia każdego koncertu: 16:00
  • Bilet na koncert: 10 zł (oprócz Dni Kultury Ukraińskiej – wydarzenie bezpłatne), liczba miejsc ograniczona
  • Koncerty odbywają się w plenerze, w przypadku złych warunków pogodowych zastrzegamy sobie prawo do odwołania koncertów
  • Wszystkich słuchaczy obowiązuje wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia oraz przestrzeganie regulaminu wydarzeń plenerowych:

Oświadczenie o stanie zdrowia – pobierz (docx)

Regulamin uczestniczenia w wydarzeniach plenerowych – pobierz (PDF)

Zasady obsługi zwiedzających Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – pobierz (PDF)

Regulamin obiektu – pobierz (PDF)

Program koncertów

23 sierpnia, godz. 16:00
Dziedziniec Zamku
Dni Kultury Ukraińskiej – wydarzenie bezpłatne
UWAGA! Bilety wolnego wstępu na wydarzenie do odbioru w kasie CIKiT na godzinę przed wydarzeniem (liczba miejsc ograniczona).

W koncercie zaprezentują się artyści z Ukrainy, Swietłana Kaliniczenko (sopran liryczno-koloraturowy) i Teodor Panovsky (tenor). Podczas występu usłyszymy m.in. ukraińskie pieśni ludowe.
Koncert organizuje Ośrodek Kultury Ukraińskiej w Szczecinie.

Swietłana Kaliniczenko – absolwentka Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Kijowie, solistka Opery Śląskiej w Bytomiu. Laureatka międzynarodowych konkursów wokalnych. W swoim dorobku ma ponad 30 partii operowych. W Polsce zadebiutowała partią Ewy w premierowym przedstawieniu opery „Raj utracony” Krzysztofa Pendereckiego. Od 2013 roku stałe koncertuje we Włoszech.

23 sierpnia

Zamek Książąt Pomorskich