Letnie koncerty plenerowe

Pan Górski i SPółka
Bilety: 10 zł

Któż pozna wasze zamiary
W ciemnościach nie widać twarzy
Słuchajcie dźwięków gitary
Pozwólcie sobie pomarzyć…

Koncert zespołu Pan Górski i SPółka to muzyczna podróż do krainy poezji, gdzie liryka, tęsknota, miłość i poszukiwanie swojego miejsca w świecie splatają się z humorystyczną opowieścią o codziennym życiu. Usłyszymy autorskie kompozycje zespołu, a ze względu na 40. rocznicę Porozumień Sierpniowych, również piosenki Jacka Kaczmarskiego – barda Solidarności.

W marcu 2017 ukazała się debiutancka płyta „Trzech bardów”, gdzie znalazło się 10 autorskich kompozycji Sebastiana Górskiego. W czerwcu 2017 r. na XII Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” w Bydgoszczy zespół Pan Górski i SPółka zdobył II miejsce w kategorii „Pojedynek z Mistrzem” oraz Nagrodę Publiczności. W kwietniu 2019 r. zespół wydał drugą płytę „Rozmowa Śmierci z Miłością”. Podczas promującej ją trasy koncertował m.in. w Krakowie w Piwnicy pod Baranami, w Bydgoszczy w Otwartej Przestrzeni Światłownia, w Miejskich Ośrodkach Kultury w Policach i w Goleniowie, w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku. Zagrał także dwa koncerty w Anglii. Aktualnie pracuje w studio nad nową, trzecią już płytą.

Członkowie zespołu:

• Sebastian Górski – tekściarz, gitarzysta, perkusista, zainspirowany twórczością Jacka Kaczmarskiego. Przez 15 lat był perkusistą szczecińskiego Quo Vadis. Dziś gra w zespole Nikt. Tym razem całkowicie skupiony na swojej drugiej stronie, tzn. na tekstach, które postanowiły ujrzeć światło dzienne i przy pomocy przyjaciół zamieniły się w niesamowity projekt;
  • Tomasz Skaya – lider i założyciel Quo Vadis, prawie 30 lat na scenie, basista, wokalista. Na co dzień gra ostrą bezkompromisowa muzykę, jednakże w projekcie Pan Górski i SPółka odsłania swoje liryczne oblicze;
  • Przemysław Nowak – wirtuoz akordeonu. Na scenie od 20 lat. Założyciel zespołu Rockasta.

30 sierpnia
Koszt: