• To event minęło.

18 maja - 19 maja

Maszkarony na szczecińskich podwórkach
– Dzieci w mieście –

Zapraszamy na podwórkowe zabawy ze śródmiejskimi maszkaronami, teatrem tańca i pewną tajemniczą skrzynką…

Maszkarony, czyli rzeźbiarskie motywy dekoracyjne w postaci np. ludzkich czy fantazyjnych twarzy, są licznie obecne na fasadach śródmiejskich kamienic – na pewno już kiedyś je widzieliście. Już wkrótce niektóre z nich„zlecą” z budynków w postaci wielkich masek wprost na trzy podwórka. Staną się pretekstem do zabawy, do której zapraszamy zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców.

Te inspirowane śródmiejskimi maszkaronami małe dzieła sztuki tworzy artystka Katarzyna Mierzejewska, do której podczas akcji dołączą szczecińscy animatorzy: Paulina Ratajczak, Maria Stafyniak, Krzysztof Lubka i Paweł Kula, a także młodzi artyści z Małego Teatru Tańca. Będziemy się przebierać, wygłupiać, uwieczniać i wymyślać historie tych niezwykłych postaci. Każdy może do nas dołączyć i na pewno nie będzie się nudzić!

PLAN ZABAWY:

PODWÓRKO 1: 12 maja (sobota) od godz. 16.00 przy ul. Śląskej 9

PODWÓRKO 2: 18 maja (piątek) od 18.00 przy ul. Śląskiej 53

PODWÓRKO 3: 19 maja (sobota) od 12.00 przy ul. Ks. Bogusława X 7

Warto wyjść z domu i włączyć się do zabawy! Zapraszamy nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także WSZYSTKICH szczecinian w każdym wieku! Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny – wystarczy przyjść i bawić się z nami 🙂 Zapraszamy!

Podwórkowe zabawy z maszkaronami realizują wspólnie Fundacja Las Sztuki i Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI. Ich uczestników (i nie tylko!) serdecznie zapraszamy do dołączenia do korowodu „Miasto to teatr”, realizowanego w ramach 53 Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2018 oraz Polsko-Niemiecki ZLOT Pedagogów i Edukatorów Teatru 2018. Korowód ruszy 1 czerwca 2018 r. o godz. 12.00 z ul. Jagiellońskiej przy przy dawnym Hotelu Gryf.

ORGANIZATORZY: Fundacja Las Sztuki, Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne OSWAJANIE SZTUKI
WSPÓŁORGANIZATORZY: Teatr Tańca Kiosk Ruchu13 muzŚrodek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki

Akcja „Maszkarony na szczecińskich podwórkach” finansowana jest ze środków Miasta Szczecin w ramach programu
#MikroDOTACJE2018″ realizowanego przez Sektor 3 Szczecin.
Akcja „Dzieci w mieście” jest realizowana w ramach projektu „miasTOmy – program animacji społecznej na obszarze rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie „Oswajanie sztuki” i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.

Start:
Koniec:

Szczecin
Szczecin + Google Map

Polub, a żadne wydarzenie Ci nie umknie!