• To event minęło.

Miastoteka dla dzieci: Książka „13-piętrowy domek na drzewie”

30 listopada - 11:00 - 14:00

Zapraszamy dzieciaki od 5. roku życia na spotkanie warsztatowe i opowieści o… domkach na drzewie! Punktem wyjścia będzie książka Andy’ego Griffithsa pt. „13-piętrowy domek na drzewie”, ale nie będziemy tylko gadać. Zrobimy też własne mini-domki na drzewie!

Spotkanie poprowadzi Marta Wroblewska, która o drzewach wie wiele! Leśna matka, działająca na granicy natury i kultury, autorka projektu Rozpuszczone dzieciakii, w którym m.in. organizuje rodzinne, pełne uważności micro_wyprawy do Puszczy Bukowej. Rodowita szczecinianka, ba! nawet „śródmieszczanka”. Animatorka kultury, edukatorka, mentorka w Szkole Demokratycznej Fundacja Droga Wolna. Reemigrantka. Od wielu lat współpracująca ze szczecińskimi instytucjami i organizacjami pozarządowymi – tworząc kreatywne spotkania i twórcze działania dla dzieci. Wielka miłośniczka Szczecina, jego historii i legend, które z pasją przemyca w swojej pracy z najmłodszymi, starając się zarazić je miłością do naszego pięknego miasta i jego historii. W przerwach między wędrówkami po Puszczy Bukowej, najczęściej spotkać ją można w otoczeniu dzieci, gdzieś na Jasnych Błoniach, w Saloniku Wiolinowym Filharmonii lub w Zamku Książąt Pomorskich, gdzie z ogromną uważnością i szacunkiem oswaja dzieciaki ze sztuką i kulturą, dbając o to, by w tym cywilizacyjnym pędzie nie zatraciły tego co najważniejsze – zachwytu i ufności dla świata natury.

Zapraszamy dzieci i rodziców – wstęp WOLNY! Spotkanie odbędzie się w sobotę, 30 listopada, o godz. 11.00 w Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b. Wejść do nas można:
– od ul. bł. Królowej Jadwigi 45 – po dojściu do zadaszonego w prawo i za chwilę jeszcze raz w prawo;
– przez bramę od al. Wojska Polskiego 34 – po dojściu do zadaszonego przejścia w lewo i za chwilę w prawo.

UWAGA! W tym samym czasie odbywać się będzie rzut beretem od ŚRODKA Gdzie się bawić? Spotkanie o placach zabaw. Osoby zainteresowane udziałem serdecznie zapraszamy – dzieci pow. 5 r.ż. zapraszamy na miastotekę w ŚRODKU, dzieci poniżej 5 r.ż. zapraszamy na spotkanie z rodzicami.
.
Miastoteka to spotkania wokół książek, filmów i nie tylko, które stają się punktem wyjścia do rozmów o zjawiskach miejskich. Spotkania – odbywające się raz w miesiącu – prowadzone będą przez ciekawych szczecinian i przeznaczone są dla różnych grup (czasem zapraszać będziemy dzieciaki, czasem całe rodziny, czasem dorosłych).

Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki
ul. bł. Kr. Jadwigi 44b