• To event minęło.

Miastoteka dla dzieci: książka z Głową!

20 lutego - 17:00 - 19:00

Zapraszamy dzieciaki od 4. roku życia na bajkowe opowieści o największych, najwyższych i najbardziej imponujących budynkach! Opowiadać będzie dobrze wszystkim znany Przemek Głowa Blog – szczeciński przewodnik, bookinista i miłośnik wszelkich rekordów. Pojedziemy do Nowego Jorku czy Warszawy, ale pokażemy też Szczecin. Będzie trochę o dźwigach i o tym, jak buduje się najwyższe budowle. Zapraszamy dzieci i rodziców – wstęp wolny!

Punktem wyjścia do zabawy będzie książka „Monumentalne. Cuda i rekordy architektury” – tekst i ilustracje: Sarah Tavernier, Alexandre Verhille. Krótko o atlasie: „Wyrusz w podróż dookoła świata, by poznać niezwykłe dzieła architektury. Na każdym z kontynentów czeka na ciebie mnóstwo imponujących, niepowtarzalnych budowli. Wieżowce, pałace, świątynie, muzea, stadiony, mosty, pomniki… Cuda nowoczesnego budownictwa i fascynujące zabytki wszystkich epok. Najwyższe i najdłuższe, najstarsze i najbardziej imponujące, stworzone przez największych architektów lub po prostu jedyne w swoim rodzaju.”
źródło: www.wydawnictwodwiesiostry.pl

Spotkanie odbędzie się w Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b. Wejść do nas można:
– od ul. bł. Królowej Jadwigi 42 – przy salonie kosmetycznym w prawo i za chwilę jeszcze raz w prawo;
– przez bramę od al. Wojska Polskiego 34 – po dojściu do zadaszonego przejścia w lewo i za chwilę w prawo.
.
Ruszamy z nowym cyklem w ŚRODKU. Miastoteka to spotkania wokół książek, filmów i nie tylko, które stają się punktem wyjścia do rozmów o zjawiskach miejskich. Spotkania – odbywające się raz w miesiącu – prowadzone będą przez ciekawych szczecinian i przeznaczone są dla różnych grup (czasem zapraszać będziemy dzieciaki, czasem całe rodziny, czasem dorosłych).

Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.

Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki
ul. bł. Kr. Jadwigi 44b