Muzeum po zmroku

9 czerwca 2019 - 11:00 - 16:00

Czy wizyta w muzeum może być zaskakującą przygodą? Zaproszeni do współpracy artyści i animatorzy sprawią, że nie trzeba będzie długo zastanawiać się nad odpowiedzią.

Tym razem galeria TWORZĘ SIĘ zostanie przekształcona w najprawdziwsze muzeum, w którym będzie można znaleźć znane obrazy, rzeźby i zabytkowe rekwizyty. Nie będzie to jednak zwyczajne muzeum. To muzeum nocą, w którym rzeźby opuszczają swoje postumenty, znane postaci wychodzą z obrazów, bawią się w chowanego i do tego uwielbiają psoty. Oprócz nocnej scenerii i wielu niespodzianek, odwiedzający wystawę będą mogli odkryć tajemnicę zniknięcia ważnego eksponatu. Będzie można wcielić się w rolę detektywów i przy pomocy odpowiednich wskazówek, śladów i szyfrów odkryć zagadki i tajemnice, które skrywa muzeum.

W ramach zwiedzania,  przybliżone zostaną sylwetki  i dzieła najbardziej znanych malarzy i rzeźbiarzy. Nie zabraknie książek dla dzieci o sztuce oraz książek detektywistycznych.  Wiek: 5+

9 czerwca 2019

Przepraszam Tworzę się