„Muzeum po zmroku” w TWORZĘ SIĘ!

11 sierpnia 2019 - 11:00 - 16:00

Czy wizyta w muzeum może być zaskakującą przygodą? Zaproszeni do współpracy artyści i animatorzy sprawili, że nie trzeba długo zastanawiać się nad odpowiedzią.

Tym razem galeria TWORZĘ SIĘ została przekształcona w najprawdziwsze muzeum, w którym będzie znaleźć znane obrazy, rzeźby i zabytkowe rekwizyty. Nie jest to jednak zwyczajne muzeum. To muzeum nocą, w którym rzeźby opuszczają swoje postumenty, znane postaci wychodzą z obrazów, bawią się w chowanego i do tego uwielbiają psoty. Oprócz nocnej scenerii, odwiedzający wystawę mogą odkryć tajemnicę zniknięcia ważnego eksponatu. Można wcielić się w rolę detektywów i przy pomocy odpowiednich wskazówek, śladów i szyfrów odkryć zagadki i tajemnice, które skrywa muzeum.

W ramach zwiedzania,  przybliżane są sylwetki i dzieła najbardziej znanych na świecie malarzy i rzeźbiarzy. Nie zabraknie też najlepszych książek dla dzieci o sztuce oraz książek detektywistycznych.  Wiek: 5+

Ekspozycja czynna do 30 sierpnia 2019 r.

Współpraca: Zofia Kiciński, Pani Pawlosky, Bartosz Wójcicki/Pushka Studio, Katarzyna Mierzejewska, Karolina Gołębiowska, Marek Mierzejewski, Oskar Ejsmont

Kurator projektu: Paulina Ratajczak

* UWAGA!

Wstęp wolny, bez zapisów dla osób indywidualnych w każdą niedzielę w godz. 11:00-16:00